MDVV Lidice


Doprovodné programy pro školy

Pro mateřské školy a 1. - 4. třídu ZŠ

NEŽ SE VYDÁME NA CESTU

Co to znamená cestovat? Kam všude můžeme cestovat? A co k takové cestě potřebujeme? Nejen na tyto otázky si odpovíme během programu Než se vydáme na cestu. S dětmi se podíváme na nejzajímavější práce, abychom si pak mohli povídat o tom, jak se připravit na cestu a kam se můžeme vydat. Součástí programu je také tvůrčí aktivita, ve které si děti společně zabalí kufr.

Cílová skupina: žáci MŠ, a žáci 1. - 4. třídy ZŠ

Délka programu: 50 – 60 minut - pro MŠ

Délka programu: 75 - 90 minut - pro 1. - 4. třídu ZŠ

Klíčová slova: galerie/ muzeum umění, návštěvník


Pro 5.-9. třídu ZŠ a ZUŠ

SOUTĚŽIT ČI NESOUTĚŽIT?

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice má své vítěze a řadu poražených, jejichž práce bohužel neprošly do dalšího kola. Soutěží všeho druhu je po celém světě spousta a v oblasti umění se jistě jedná o těžké rozhodovací momenty zvolené poroty. Na palčivé otázky přehlídek a soutěží si zkusíme odpovědět během programu pro druhý stupeň základních škol i pro střední školy. Žáci a studenti si ve skupinové práci pod dohledem lektorů program tak trochu provedou sami. Vyzkouší si role porotců MDVV. Nad malbami, kresbami, grafikami a keramickou tvorbou dětí z celého světa si budou tříbit svůj názor.

Cílová skupina: žáci 5. - 9. ročníku ZŠ, ZUŠ, studenti SŠ

Délka programu: 90 minut

Klíčová slova: galerie/ muzeum umění, návštěvník galerie/ muzea, výstava, exponát, galerijní/ muzejní edukace, předškolní a školní vzdělávání, výtvarné techniky, země a světadíly, písmo.


Jak se objednat, doprava, cena

Programy se vždy konají v Lidické galerii v Lidicích, v expozici výstavy.

Objednávat se můžete na programy v období od 11. 9. do 29. 11. 2017 na emailu: edukace@mdvv-lidice.cz, nebo na telefonním čísle: 778 735 870 nebo 312 253 063 (Borová, Vondrušková).

Cena za program: 45 kč / dítě, pedagogický doprovod zdarma, skupina nad 20 osob má slevu 10% na celkovou částku.

Jak se k nám dostanete:  Metrem trasou A na stanici Nádraží Veleslavín a dále autobusy v rámci  Pražské integrované  dopravy - autobus 300 (do zastávky Lidice a dále pěšky do Lidické galerie cca 15 minut), nebo autobusem 322 (do zastávky Lidice, obecní úřad "Lidice, ObÚ", který staví přímo před budovou Lidické galerie).