MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Aktuální ročník 49 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2020 – Lotyšsko

Předávání cen MDVV 2020 – Lotyšsko

11. 11. 2020

Ocenění za 48. Mezinárodní dětskou výtvarnou výstavu Lidice 2020 na téma „Krajina“ již putují k více než padesáti laureátům z Lotyšska!

Jako tradičně, i letošní ročník MDVV Lidice se v Lotyšsku těšil velikému zájmu, do soutěže jsme obdrželi celkem 828 prací, včetně 98 výtvarných objektů. Ocenění letos získalo 54 dětí, osmi bylo uděleno nejvyšší ocenění – medaile „Lidická růže“. Elīna Svilāne získala medaili za kresbu pole, Veronika Galeja a Elizabete Truskovska za společné keramické dílo s motivy hmyzu. Marta Bondare a Marta Rozenberga zaujaly porotu plastikami můr vyrobenými z kartonu a papíru, Engelberts Tabaks získal medaili za skleněný reliéf představující rostoucí květinu. Za fotografii byli oceněni Gustavs Cīrulis a Kārlis Grava. Díla oceněná medailí si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Vzhledem k aktuální zdravotní situaci se letos předávání v Lotyšsku výjimečně uskutečnilo virtuálně - na facebooku Velvyslanectví ČR v Rize můžete zhlédnout videoprezentaci s výtvarnými díly všech oceněných účastníků letošního ročníku z Lotyšska. Laureáti své diplomy a medaile obdrží poštou, spolu s osobním dopisem od velvyslankyně České republiky v Lotyšsku, paní Jany Hynkové, a knihou českého autora v překladu do lotyštiny. Děkujeme za předání ocenění a krásné dárky pro děti.

Srdečně gratulujeme oceněným a děkujeme všem dětem z Lotyšska, které se letos soutěže zúčastnily, i pedagogům a blízkým, kteří je v tvorbě podporují. Budeme se těšit na díla zaslaná do dalšího ročníku – na téma „Robot a umělá inteligence“.


« Zpět

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus