MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 36 » Předávání cen

Předávání cen

Předávání cen českým a slovenským dětem

Medaile nejlepším oceněným dětem z českých škol byly předány při slavnostní vernisáži na zahradě Lidické galerie 28. května 2008.

V den vernisáže byla také předána medaile vybranému zahraničnímu oceněnému -  jedenáctileté Sáře Cuklin z Varaždinu z Chorvatska za její kolekci fotografií a prezidentovi Fotoklubu Stanko Tothovi, který převzal medaili za kolekci fotografií pro Fotoklub Varaždin.

Diplomy a medaile pro české a slovenské děti byly zaslány v 1. polovině června 2008, jednotlivé školy a organizace zajistily jejich předání oceněným dětem.

Předávání cen v zahraničí

Diplomy a medaile pro oceněné děti v zahraničí byly zaslány začátkem září 2008 do konkrétních zemí na české zastupitelské úřady, které zajistily předání ocenění.

Způsob předání cen v jednotlivých zemích záleží na zvyklostech a možnostech pracovníků ambasád (případně Českých center) - pro děti bývá na velvyslanectví připraven slavnostní program s občerstvením a kulturním vystoupením, při kterém oceněným předává ceny osobně velvyslanec ČR. Často navštěvuje velvyslanec jednotlivé školy a ceny předává přímo na škole, v případě větších vzdáleností jsou ocenění zasílána dětem a školám poštou.

Jak se předávaly ceny


© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus