MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 36 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2008 - Bělorusko, ZÚ Minsk

Předávání cen MDVV 2008 - Bělorusko, ZÚ Minsk

3. 3. 2009

Dne 6. února 2009 došlo ve vyzdobené místnosti Velvyslanectví České republiky v Minsku ke slavnostnímu předání čestných diplomů a čestné medaile účastníkům „36. mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2008“. Ocenění obdrželo celkem 9 dětí ze školy č. 58 v Gomelu a školy č. 9 ze Soligorsku.

CDA Jiří Karas v úvodu přivítal všechny děti, jejich učitele a rodiče žáků. Poděkoval dětem za jejich aktivní účast v soutěži, poblahopřál k získanému ocenění a krátce připomněl tragický osud obce Lidice a jejich obyvatel. Na závěr svého projevu dr. Karas pozval děti k účasti v dalších ročnících soutěže.

Po projevu CDA předal Petr Richter dětem čestné diplomy a Janě Biljakové navíc čestnou medaili. Kromě toho všechny děti obdržely ještě dárky našeho zastupitelského úřadu jako projev poděkování za účast v soutěži. Bohužel, silná vlna chřipková epidemie neumožnila všem dětem osobně diplomy na zastupitelském úřadu převzít.

Učitelka Tatiana Repina z Gomelu poděkovala za milé přijetí na našem velvyslanectví, sdělila, že děti s radostí přijaly naše ocenění a dárky, jakož i to, že si školy velmi váží spolupráce mezi Běloruskem a Českou republikou. Po oficiálním programu se později při pohoštění rozvinula velmi srdečná atmosféra. Učitelé se především zajímali o možnosti studia na našich univerzitách, jakož i možnosti turistického pobytu v ČR.

Předání diplomů se rovněž zúčastnil redaktor nezávislého běloruského listu Našja Volja.

JUDr. Ing. Jiří Karas, CDA
 


« Zpět

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus