MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 37 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2009 - Kanada, Toronto - Hamilton

Předávání cen MDVV 2009 - Kanada, Toronto - Hamilton

9. 12. 2009

Tři mladí studenti z Dundas Valley School of Art z ontarijského Hamiltonu uspěli v 37. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže Lidice 2009, kterou každoročně vyhlašuje Památník Lidice pod záštitou ministra kultury, ministra zahraničních věcí a ministra školství ČR.

Velvyslanec ČR v Kanadě pan Karel Žebrakovský se s oceněnými studenty - Zachary Konialian, Zachary Laurat a Marinou Tesker, jejich učiteli a rodiči osobně setkal během návštěvy Hamiltonu 12. listopadu 2009. Oceněné děti obdržely diplomy mezinárodní soutěže Lidice 2009 a dárky českého velvyslanectví a samozřejmě pozvání k účasti v dalším ročníku soutěže. Předání proběhlo ve velmi vřelé a příjemné atmosféře, protože tato škola je malá a návštěva pana velvyslance byla velkou událostí.

Mezi přítomnými hosty byla shodou okolností také pamětnice paní Eva Kubíková, která tragické události v Lidicích přežila a kterou její pozdější životní osud přivedl do Kanady, kde pracovala jako oční lékařka. Paní Kubíková je jedním ze 17 lidických dětí (ze 105 dětí), které přežily lidickou tragédii a byla zároveň i prvním nalezeným dítětem, které se do Lidic vrátilo již v květnu 1945.

Petra Klobusiakova


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus