MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 37 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2009 – Chorvatsko, ZÚ Záhřeb

Předávání cen MDVV 2009 – Chorvatsko, ZÚ Záhřeb

19. 1. 2010

Dne 26. listopadu 2009 slavnostně předal velvyslanec Karel Kühnl v Školním muzeu v Záhřebu diplomy a medaile žákům a žákyním z chorvatských škol, kteří byli autory výtvarných prací a kteří byli oceněni v 37. ročníku MDVV Lidice 2009.

Velvyslanectví České republiky v Chorvatsku se již tradičně zapojilo do spolupořádání této akce. Do 37. ročníku se přihlásilo celkem 40 chorvatských škol, 28 dětí z nich pak bylo oceněno. Společně s dětmi na slavnostní předávání diplomů přijeli také zástupci jednotlivých škol, učitelé a pedagogové.

Po ceremoniálu předala ředitelka záhřebského Školního muzea dětem drobné dárky a spolu s velvyslancem Karlem Kühnlem debatovala s nimi na téma českých Lidic. Velvyslanec zdůraznil, jak je důležité, abychom si i dnes uchovávali vzpomínky na hrůzy II. světové války tak, aby se v budoucnu již neopakovaly. Děti i zástupci škol přislíbili svoji účast na 38. ročníku této mezinárodní soutěže.

Ve Školním muzeu akci sledovalo několik novinářů z chorvatských celostátních deníků (Jutarnji list, Novi list…), velvyslanec Karel Kühnl poskytl rozhovor pro pořad HTV1 Prizma. O akci informovala také Chorvatská tisková agentura (HINA) a další média.

Jindra Malá, velvyslanectví Záhřeb
 


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus