MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 37 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2009 - SRN, ZÚ Berlín

Předávání cen MDVV 2009 - SRN, ZÚ Berlín

29. 3. 2010

Dne 18. 3. 2010 se v prostorách Velvyslanectví ČR se sídlem v Berlíně uskutečnilo dlouho plánované slavnostní přijetí účastníků 37. ročníku Mezinárodní dětské výstavy Lidice. Na pozvání velvyslance ČR Rudolfa Jindráka se přijetí zúčastnily děti (některé v doprovodu rodičů), které navštěvují zájmový kurz malování v berlínském centru volného času Sozio-kulturelles Zentrum Ratz-Fatz Berlin, v jejich středu pak oceněná účastnice soutěže. Přijetí se rovněž zúčastnil vedoucí zmíněného kurzu pan Werner Laube a za městkou část Treptow/Köpenick zástupkyně Kulturního úřadu městské části paní Andrea Lobing.

Velvyslanec Jindrák ve své zdravici vyzdvihl důležitost Mezinárodní dětské výstavy Lidice a poděkoval dětem i dospělým za jejich aktivní účast. Diplom čestného uznání z rukou velvyslance Rudolfa Jindráka převzala čtrnáctiletá Vivien Drewes. Dalším malým návštěvníkům ve věku 6 až 14 let velvyslanectví věnovalo upomínkové předměty s motivem České republiky, mezi kterými nemohly chybět základní malířské potřeby. Ze strany německých hostů zazněla na adresu MDVV slova chvály a příslib další aktivní účasti. Sozio-kulturelles Zentrum Ratz-Fatz Berlin již zaslalo díla svých dětí do aktuálního 38. ročníku MDVV.

Velvyslanectví ČR rovněž zaslalo ocenění společně s průvodním blahopřejným dopisem velvyslance dalším dvěma mimo-berlínským školám, jejichž žáci se svými výtvarnými díly na MDVV uspěli. Děkovné dopisy velvyslance byly zaslány také ředitelům dalších 4 německých škol, jejichž umělecká díla na 37. MDVV neuspěla. Všem byly rovněž zaslány informace o aktuálním 38. ročníku soutěže. O spolupráci na propagaci soutěže v Německu byla požádána rovněž tzv. Konference ministrů školství. Pozn. Školství je v SRN výhradně v kompetenci jednotlivých spolkových zemí.

Michal Bucháček, II. velvyslanecký tajemník

 


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus