MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 38 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2010 – Litva, ZÚ Vilnius

Předávání cen MDVV 2010 – Litva, ZÚ Vilnius

30. 9. 2010

Dne 22. 9. 2010 se uskutečnilo v prostorách českého velvyslanectví ve Vilniusu slavnostní předání ocenění laureátům Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2010 (MDVV) z Litvy.

Děti z Gargždaiského gymnázia Vaivorykšté, Trakaiské umělecké školy, Litevského vzdělávacího centra pro nevidomé a slabozraké, základní školy I. stupně z Lentvaris, umělecké školy z Vievis, Vilniuské umělecké školy pro děti a mládež a Viekšniaiské školky převzaly medaile a diplomy z rukou velvyslance p. Radka Pecha.

Slavnostní předání cen proběhlo ve velmi milé a srdečné atmosféře za účasti rodičů, sourozenců a učitelů mladých laureátů. Slavnost zahájil duet klavíristek z Vilniuské umělecké školy Broniuse Jonušase M. Moničiuté a K. Donskojuté, dále vystoupil houslista Norbert Keizo z Rudaminské umělecké školy a pětiletá sólistka E. Kuncevič. Velvyslanec R. Pech srdečně přivítal všechny laureáty a předal ocenění, na která se děti opravdu těšili. Laureátům a jejich učitelům a rodičům, také samotné soutěži v Lidicích, popřála hodně dalších úspěchů hlavní odbornice odboru všeobecného a odborného vzdělání Ministerstva školství a vědy Litevské republiky dr. Dalia Šiaulytiené. V letošním roce se mimořádného ocenění dostalo žákyni Trakaiské umělecké školy Skaisté Tamošaityté: zúčastnila se předání ocenění přímo v Lidicích. Spolu se svojí učitelkou Renatou Mečkovskiené připravila proto pro ostatní laureáty fotoreportáž a vyprávění o návštěvě v Lidicích, v Praze a dalších zajímavostech, které na ně čekaly v České republice. Po dalších vystoupeních mladých umělců z Rudaminské hudební školy - harmonikáře A. Žilo a M. Voitkuna, saxofonistů T. Čepkauskase a O. Paramonova a vokálního souboru Vilniuského oddělení odborné organizace učitelů Litvy, který zazpíval českou lidovou písničku – si mohli účastníci slavnosti prohlédnout malou výstavu neoceněných dětských prací MVVD a ochutnat české a litevské sladkosti, které pro ně připravili zaměstnanci ZÚ a jejich rodinní příslušníci.

ZÚ Vilnius srdečně děkuje Památníku Lidice a Vám osobně za výbornou spolupráci a těší se na 39. ročník soutěže MVVD Lidice 2011.

Gražina Bikulčiuté, referentka ZÚ

 


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus