MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 38 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2010 - Slovinsko, ZÚ Lublaň

Předávání cen MDVV 2010 - Slovinsko, ZÚ Lublaň

16. 10. 2010

Žákům slovinských základních škol, oceněným v 38. ročníku mezinárodní dětské výtvarné výstavy LIDICE 2010, předal 12.10. v odpoledních hodinách velvyslanec ČR v Lublani Petr Voznica čestné diplomy (Honourable Mention). Žáci se slavnostního předávání zúčastnili spolu s učiteli, mentory jejich výtvarných prací a někteří i s rodiči. Předání diplomů probíhalo v úterý odpoledne v reprezentačních prostorách ZÚ Lublaň, navíc letos poprvé za přítomnosti představitelů Ministerstva školství a Ministerstva kultury SI.

Ocenění převzali žáci dvou základních škol (OS, Osnovna šola); Lampred Vid z OŠ Anice Černejeve z Makole, z OŠ Davorina Jenka v Cerklje na Gorenjskem Bolka Blaž, Maradik Jaka a Štirn Ela. V neformální besedě po předání ocenění (s malým občerstvením) školáci i jejich doprovod dávali najevo aktivní zájem o českou kulturu, školství i o další reálie spojené s ČR. Velvyslanec pozval žáky k účasti na v pořadí již 39. ročníku v roce 2011.

Slovinská účast v mezinárodní dětské výtvarné soutěži LIDICE 2010 byla tradičně větší; bez ocenění se letošního ročníku zúčastnili žáci OŠ Franca Rozmana Staneta Maribor, OŠ Vodice, OŠ Poljčane, OŠ Bratov Poljančičev Maribor, OŠ Toneta Čufarja Maribor a OŠ Spodnja Šiška Ljubljana.

Informační materiál z 38. ročníku dětské výstavy spolu s pozvánkou a výzvou k účasti na příštím 39. ročníku byl kromě toho předán již ve druhé polovině září nejen školám, jejichž žáci byli oceněni (ZŠ Makole a ZŠ Cerklje na Gorenjskem), ale zároveň i všem zúčastněným školám a slovinskému ministerstvu kultury a ministerstvu školství a sportu. Všechny případné zájemce odkazujeme i na webové stránky výstavy Lidice www.mdvv-lidice.cz s podrobnostmi o minulých výstavách a náležitostmi potřebnými ke správnému předání vyplněné přihlášky (termín 15. 3. 2011).

Mgr. Petr Šmejkal


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus