MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 38 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2010 – Ázerbájdžán, ZÚ Baku

Předávání cen MDVV 2010 – Ázerbájdžán, ZÚ Baku

27. 11. 2010

U příležitosti státního svátku ČR – Dne vzniku samostatného státu – uspořádal ZÚ Baku ve svých prostorách dne 29. října 2010 slavnostní akci spojenou s předáním ocenění ázerbájdžánským účastníkům 38. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice.

Ocenění účastníci lidické soutěže převzali z rukou VZÚ Radka Matuly čestná uznání (v jednom případě též medaili „Lidická růže“) a drobné věcné dary, které pro oceněné zajistil ZÚ Baku.

Mezinárodní dětská výtvarná soutěž Lidice si v Ázerbájdžánu získala v 38. ročníku řadu nových příznivců. ZÚ Baku po svém otevření v lednu 2010 stihl v průběhu velmi krátké doby oslovit desítky škol, kterým předal pozvání k účasti dětí v tomto ročníku. Řada z nově oslovených škol byla schopna připravit výtvarná díla ještě do březnové uzávěrky soutěže. Vše se projevilo na počtu ázerbájdžánských účastníků 38. ročníku soutěže: zatímco v roce 2008 byl Ázerbájdžán zastoupen 8 účastníky (1 ocenění) a v následujícím roce 35 účastníky (2 ocenění), v roce 2010 zaslalo svá díla do Lidic již 343 dětí (11 obdrželo ocenění). Z celkových 61 zúčastněných zemí se tak Ázerbájdžán dostal na 14. místo z pohledu počtu zúčastněných dětí.

Slavnostního aktu na velvyslanectví se vedle oceněných dětí a jejich pedagogů, kterým byly předány materiály týkající se dalšího ročníku výtvarné soutěže, zúčastnil rovněž zástupce Ministerstva školství Ázerbájdžánské republiky a představitelé místních HSP. Součástí akce bylo i drobné pohoštění pro přítomné.

Řada hlavních ázerbájdžánských zpravodajských agentur přinesla z akce podrobné zpravodajství. Na základě tiskové zprávy, kterou ZÚ Baku přítomným novinářům předal, byla výzva k účasti v 39. ročníku soutěže v Ázerbájdžánu široce medializována.

Velvyslanec Ing. Radek Matula


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus