MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 38 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2010 – Filipíny, ZÚ Manila

Předávání cen MDVV 2010 – Filipíny, ZÚ Manila

10. 12. 2010

Slavnostní předávání ocenění filipínským dětem, které získaly ocenění ve 38. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2010, se konalo na českém zastupitelském úřadě v Manile dne 7. prosince. Ze sedmi oceněných dětí se osobně dostavilo pět (Trisha Reyes, Krysten Alarice Tan, Desamero Dheil Christian, Perez Jeson a Leyco Diane Alexandra). Děti přišly v doprovodu rodičů, učitelů a z Ramon Magsaysay High School přišla i paní ředitelka.

Program byl zahájen vysíláním prezentace o České republice, kterou provázela zajímavá diskuse na téma Lidice. Poté pan velvyslanec Josef Rychtar předal oceněným dětem diplomy, katalogy výstavy a balíčky s drobnými dárky ve formě materiálů o ČR, které pro ně zastupitelský úřad připravil. Výjimečného uznání se letos dostalo jedné z oceněných dívek Trishe Reyes, která za své několikáté ocenění v této významné výstavě obdržela osobně od pana velvyslance speciální certifikát. Slavnostní předání bylo ukončeno drobným občerstvením a neformální diskusí.

Neoceněným filipínským dětem a organizacím byly zaslány děkovné dopisy, katalogy a výzvy k účasti v dalším ročníku, informace o dalším ročníku byla také předána na Ministerstvo školství, které ji přislíbilo rozšířit. Věříme, že i příští rok bude hojná účast filipínských dětí a že některé vyhraje i hlavní cenu.

Mgr. Monika Kazdová, konzul


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus