MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 38 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2010 - Ukrajina, GK Doněck, ZÚ Kyjev, HK Charkov, GK Lvov

Předávání cen MDVV 2010 - Ukrajina, GK Doněck, ZÚ Kyjev, HK Charkov, GK Lvov

21. 12. 2010

Generální konzulát Doněck

Dne 27. 10. 2010, v předvečer státního svátku České republiky, uspořádal GK Doněck slavnostní předání ocenění letošním výhercům 38. Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2010.

Předání diplomů, včetně jedné medaile, proběhlo v prostorách GK za přítomnosti oceněných dětí (z Doněcké oblasti, měst Doněcka a Kramatorsku) v doprovodu rodičů a lektorů. Velká a upřímná radost dětí z obdržených diplomů byla umocněna vysokým oceněním ze strany dospělých nad zvolenou formou předání cen. Všichni se těší na příští ročník soutěže.

Ladislav Horák

 

Velvyslanectví ČR v Kyjevě 

Dne 13. 12. 2010 byla v reprezentačních prostorách velvyslanectví ČR v Kyjevě v předsváteční atmosféře a za přítomnosti dětí, učitelů, rodičů a pracovníků velvyslanectví předána všechna ocenění úspěšným účastníkům Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 2010.
Dětem byly předány kromě ocenění i drobné upomínkové předměty (mj. také sady pastelek). Po předání cen byly přítomní mladí umělci vyzváni, aby přispěli svým výtvarným nadáním k vánoční výzdobě našeho úřadu. Poté bylo pro naše hosty připraveno malé pohoštění. Spokojení hosté (včetně dětí) využili příležitosti a pořídili si velké množství společných fotografií s vedením velvyslanectví v Kyjevě. O celé akci stručně informujeme na našich internetových stránkách www.mzv.cz/kiev.

Milan Ekert, politický úsek ZÚ ČR v Kyjevě

 

Honorární konzulát Charkov 

Dne 16. 12. 2010 proběhlo v Charkově slavnostní předání ocenění letošním výhercům 38. Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2010. Akci organizoval honorární konzulát ČR v Charkově ve spolupráci s GK Doněck.

Předání diplomů, včetně jedné medaile, proběhlo v prostorách Charkovského lycea umění za přítomnosti HK O. Čigrinova a přibližně sedmdesáti hostů – žáci školy, pedagogové a vedení školy, rodiče. Velká a upřímná radost dětí z obdržených diplomů byla umocněna vysokým oceněním ze strany dospělých nad zvolenou formou předání cen. Všichni se těší na příští ročník soutěže.

Ladislav Horák

 

Generální konzulát Lvov

14. ledna 2011 navštívil generální konzul David Pavlita Školu dekorativně-užitkového umění s Sambiru, aby dvěma žákyním výtvarného kroužku předal Čestná uznání udělená za úspěch v Mezinárodní dětské výtvarné výstavě Lidice 2010. Oceněnými byly Hrystyna Bohdanivna Hirnyk a Vláda Serhiivna Kanonik a jejich úspěch je násoben skutečností, že se jejich škola zúčastnila této soutěže vůbec poprvé.

Slavnostní setkání se všemi členy kroužku, jejich učitelským sborem, vedoucí výtvarného oddělení Ivanem Geryčem a zástupci městské rady v čele se starostou Tarasem Kopylyakem se konalo ve velmi příjemném prostředí školy, která sídlí ve zrekonstruovaném dřevěném domě postaveném před sto lety podle vzoru budov z polského Zakopaného. 

Martina Pavlitová Muchová


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus