MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 38 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2010 - Rusko, České centrum Moskva, GK Jekatěrinburg

Předávání cen MDVV 2010 - Rusko, České centrum Moskva, GK Jekatěrinburg

22. 12. 2010

České centrum Moskva

9. prosince 2010 se již tradičně České centrum v Moskvě pořádalo slavností předávání cen dětské výtvarné soutěže Lidice dětem z moskevských škol a výtvarných kroužků. Letos dostaly čestná uznání děti z dětského výtvarného studia Ulej, střední školy č. 1188, které se účastní Lidické soutěže už několik let a z výtvarného studia při Darwinově muzeu. Medailí Lidické soutěže byl oceněn žák střední školy č. 26 (za fotografii).

Letos předávání cen proběhlo v konferenčním sále Doma kino Svazu kinematografistů Ruské federace, kde se konají tiskové konference k většině filmových festivalu v Moskvě, což přispělo k slavnostní atmosféře večera.

Spolu s oceněním se dětem předávali drobné dárky včetně knihy Gorilí pohádky M. Bobka vydané v ruském překladu v r. 2010 za podpory Českého centra (38. roční Lidické soutěže byl věnován biodiverzitě). Hlavním dárkem pro malé účastníky soutěže se stala projekce pohádky Nejkrásnější hádanka a setkání s jejím režisérem Zdeňkem Troškou.

Česká uznání a medaile dětem z jiných ruských regiónů byly zaslány poštou koncem listopadu 2010.

Marie Edemská

 

GK Jekatěrinburg, Nižní Tagil

V prosinci 2010 se uskutečnilo slavnostní předávání ocenění dětem z Nižního Tagilu, Rusko, oceněným ve 38. Ročníku MDVV Lidice. Ocenění dětem předal generální konzul České republiky z Jekatěrinburu pan Miroslav Rameš. Pracovníci oceněné školy pak předali dárky i těm dětem, které oceněny nebyly, aby podpořili jejich radost z práce a další účast v v lidické výstavě. 

Olga Tolstobrova – kurátor výtvarné skupiny ART MAYA, Nižní Tagil


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus