MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 38 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2010 - Indie, GK Mumbaj

Předávání cen MDVV 2010 - Indie, GK Mumbaj

19. 1. 2011

Dne 11. 1. 2011 předala Generální konzulka ČR v Mumbaji ocenění udělené porotou mezinárodní soutěže 38. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 2010 dětem navštěvujícím výtvarnou školu Shefali´s Art Classes. Umělecké kursy vedené paní Shefali Raj navštěvuje v Mumbaji na 350 dětí. Mezinárodní soutěže Lidice se zúčastnily poprvé v loňském roce kolekcí 150 prací. Soubor prací byl porotou soutěže oceněn medailí Lidická růže a deset dětí obdrželo Čestné uznání.

Diplomy předala Generální konzulka Eva Drdáková dne 11. 1. 2011 ve škole M.P. Shaha ve čtvrti Vile Parle. Slavnostního předání se zúčastnila učitelka paní Shefali Raj, dva pomocní učitelé, rodiče, kteří školu založili, oceněné děti a jejich příbuzní. Každému oceněnému připravil Generální konzulát také balíček se suvenýry připomínajícími Českou republiku.

Po krátkém úvodním slově o České republice a o soutěži, předala Generální konzulka každému dítěti diplom. S dětmi si povídala o jejich kresbách a dalších zájmech. Dle jejich vlastních slov to pro ně byl obrovský zážitek a velmi si ocenění považovaly.

Úspěch v soutěži povzbudil paní Shefali, která přislíbila účast svých žáků i v příštím ročníku soutěže, jakož i šíření informací o soutěži mezi ostatními obdobně zaměřenými institucemi.

Mgr. Radka Calábková


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus