MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 38 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2010 – Bosna a Hercegovina, ZÚ Sarajevo

Předávání cen MDVV 2010 – Bosna a Hercegovina, ZÚ Sarajevo

19. 1. 2011

Velvyslanec Tomáš Szunyog předal 20. prosince 2010 diplomy oceněným žákům, kteří se v letošním roce zúčastnili 38. ročníku výtvarné soutěže pořádané Památníkem Lidice. V letošním ročníku uspěli pouze žáci sarajevských škol: oceněni byli tři žáci ze ZŠ „Mehmedalija Mak Dizdar“ a dva žáci ze ZŠ „Fatima Gunić“.

Slavnostní předání diplomů se uskutečnilo přímo v jednotlivých školách za přítomnosti jejich ředitelů, pedagogů výtvarné výchovy a rodičů oceněných dětí. Kromě diplomů zaslaných Památníkem Lidice předal velvyslanec žákům i dárkovou tašku s propagačními materiály a drobnými dárky. V závěru byl ředitelům škol předán katalog letošní soutěže a výzva k účasti v jejím nadcházejícím ročníku. ZŠ „Fatima Gunić“ v rámci předání diplomů uspořádala pro zúčastněné i krátké hudební vystoupení a výstavu výtvarných prací s pražskou tematikou.

O předání diplomů informovala jak tisková agentura FBaH FENA, tak dva hlavní deníky (Oslobođenje, Nezavisne novine). V ZŠ „Mehmedalija Mak Dizdar“ poskytl velvyslanec rozhovor lokální sarajevské televizi.

Mgr. Jana Stará


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus