MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 38 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2010 - Černá Hora, Podgorica

Předávání cen MDVV 2010 - Černá Hora, Podgorica

4. 3. 2011

Z iniciativy ZÚ Bělehrad a KJ Podgorica proběhla v Podgorici dne 22. 2. 2011 ve slavnostně vyzdobeném sále budovy Ministerstva školství a sportu akce předání diplomů 15 černohorským dětem, které jim byly uděleny odbornou komisí za účast v mezinárodní výtvarné soutěži Lidice 2010. Dalším několika desítkám dětí z Černé Hory – účastníkům uvedené soutěže byly již počátkem ledna 2011 odeslány Konzulárním jednatelstvím v Podgorici pozdravné dopisy organizátorů akce s pozváním k účasti i v letošním 39. ročníku zmíněné soutěže.

Slavnostního aktu se vedle oceněných dětí v doprovodu jejich rodičů, ředitelů všech 9 škol a učitelů výtvarné výchovy zúčastnila náměstkyně ministra školství i s pracovníky ministerstva kultury a zahraničních věcí.

Po úvodním vystoupení náměstkyně ministra školství a sportu Mubere Kurpejović děti pozdravila velvyslankyně ČR H. Hubáčková. V projevu vyzdvihla nadčasový význam soutěže, její širokou mezinárodní prestiž a přítomné děti a jejich spolužáky vyzvala k účasti i v letošním 39. ročníku soutěže. Zároveň poděkovala rezortu školství za vstřícnost a zásluhu na uspořádání celé akce jakož i rodičům a zástupcům škol, bez nichž by děti takového spěchu nedosáhly. Na závěr předala společně s vedoucím KJ Podgorice V. Dobešem každému z dětí diplom s malým dárkem ZÚ Bělehrad/KJ Podgrica.

Součástí akce bylo pohoštění v organizaci Ministerstva školství a sportu. Informace o 39. ročníku soutěže je na webových stránkách černohorského Ministerstva školství a sportu již od počátku února 2011.
Slavnostnímu předání diplomů byli přítomni zástupci tisku, i několika TV a rozhlasových stanic, které téhož večera odvysílaly z uvedené akce reportáž. Následujícího dne o jejím průběhu informoval deník Pobjeda.

Václav Dobeš, vedoucí KJ Podgorica


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus