MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 38 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2010 - Uzbekistán, ZÚ Taškent

Předávání cen MDVV 2010 - Uzbekistán, ZÚ Taškent

15. 5. 2011

Velvyslanec ČR Robert Kopecký dne 20. dubna 2011 slavnostně předal diplomy a dárečky dvěma dívkám z Uzbekistánu, jejichž práce porota Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2010 ocenila jako nejlepší. Ceremonie se účastnilo více jak 500 diváků.

Poté, co jsme obdrželi žádost OKKP o předání materiálů k Mezinárodní dětské výtvarné výstavě Lidice, konkrétně o předání diplomů dětem oceněným v rámci 38. ročníku výstavy, o předání katalogů oceněným dětem a jejich školám, o předání děkovných dopisů a o předání výzev k účasti na dalším ročníku MDVV Lidice, jsme čekali na vhodnou příležitost, aby předání proběhlo veřejně a slavnostní formou, aby mělo co největší dopad a aby si oceněné dívky ocenění o to více vážily.

Nakonec jsme vybrali 2. festivalový koncert Planeta - naše společná vlast, který se konal ve středu 20. dubna 2011 ve velkém sále Státní konzervatoře Uzbekistánu za účasti více jak 500 hostů. Tento koncert byl věnován kultuře Uzbekistánu, Ázerbájdžánu a České republiky.
Protože porota vybrala k ocenění výtvarné práce dvou dívek ze stejné školy, které vede stejná paní učitelka a vzhledem k jejímu věku 19 let, jsme připravili ještě diplom ZÚ Taškent pro tuto paní učitelku. Všem třem jsme pak spolu s diplomy předali také dárkovou tašku, ve které byly kromě děkovných dopisů a výzvy k účasti na další ročník také katalogy výstavy Lidice a několik českých dárků, včetně puzzlů s motivem Pražského hradu a zvonečku z českého broušeného skla.

Oceněny byly:
1. Sitora Saidhodjaevna Shamsieva - žákyně
2. Alina Ravshanovna Yuldasheva - žákyně
3. Oksana Ivanovna Bedrickaya - učitelka

Informace o slavnostním předání ocenění jsme zveřejnili na našem webu na adrese www.mzv.cz/tashkent/cz/velvyslanectvi/akce_cz/uzbekistan_lidice_2010.html. Jsou zde uveřejněny také vítězné práce a několik fotografií ze samotné ceremonie.

Mgr. Roman Masařík


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus