MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 38 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2009, 2010 - Egypt, Káhira

Předávání cen MDVV 2009, 2010 - Egypt, Káhira

15. 6. 2011

Dne 21. dubna 2011 předal velvyslanec Pavel Kafka ocenění za účast v Mezinárodní dětské výtvarné výstavě Lidice za roky 2009 a 2010 celkem 19 oceněným z Egyptské arabské republiky.

Slavnostní předání se uskutečnilo ve velmi srdečné atmosféře v reprezentativních prostorách ZÚ Káhira, pro oceněné děti ve věkovém rozmezí 4 – 16 let v doprovodu rodičů, sourozenců a učitelů kreslení bylo obrovským zážitkem vstoupit do prostor cizí diplomatické mise a potřást si rukou s titulářem cizího státu. Pro řadu z nich to bylo vůbec první setkání s cizinci a díky tomu, že mezi oceněnými školami byly i školská zařízení v guvernorátech mimo Káhiru, představovala cesta do hlavního města de facto i pěkný celodenní výlet.

Oceněné byly kresby dětí ze škol v káhirské mondénní čtvrti Heliopolis, v Alexandrii a v Ismáílíji. Škola v Alexandrii (Sporting Club Alexandria) dokonce obhájila svá „želízka“ v obou ročnících. Kromě předaných 2 Lidických růží a 19 Čestných uznání za přesvědčivou účast byli mladí výtvarníci obdarováni i propagačními předměty z propagační kolekce MZV ve stylu „České bubliny“. ZÚ Káhira pro ně a jejich doprovod také připravil malé, barevně pestré občerstvení zaměřené na pamlsky, jež dětskému oku za výlohou každé cukrárny lahodí a rodiče jsou při podobných akcích ochotni u svých ratolestí tolerovat.

JUDr. et PhDr. Robert Kopecký, Ph.D.


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus