MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 39 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2011 - Chorvatsko, ZÚ Záhřeb

Předávání cen MDVV 2011 - Chorvatsko, ZÚ Záhřeb

27. 12. 2011

Dne 24. listopadu 2011 Velvyslanectví České republiky v Záhřebu ve spolupráci se Školním muzeem v Záhřebu organizovalo slavnostní předávání diplomů a medailí dětem z chorvatských škol, které zaslali svoje výtvarné práce s tématem „Tady bydlím, to jsem já“ do soutěže 39. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice. Velvyslanectví České republiky v Chorvatsku se již tradičně zapojilo do spolupořádání této akce. Do 39. ročníku se přihlásilo 70 chorvatských škol, oceněno pak bylo celkem 20 dětí.

Akci k uctění památky obětí z Lidic každoročně pořádá Památník Lidice. Cílem výstavy je vzbudit u nejmladší generace zájem o moderní historii, zvláště pak o události vztahující se k II. světové válce. Společně s dětmi na slavnostní předávání diplomů přijeli také zástupci jednotlivých škol, učitelé, mentoři, pedagogové a rodiče dětí.

Slavnostní předávání diplomů zahájila kurátorka Školního muzea paní Kristina Gverić a přítomné uvítala i ředitelka muzea paní Branka Manin. Velvyslanec ČR Karel Kühnl následně blahopřál oceněným autorům výtvarných prací a předal jim diplomy a medaile. Po ceremoniálu při malém pohoštění předala ředitelka záhřebského Školního muzea dětem drobné dárky a spolu s velvyslancem s nimi hovořila na téma českých Lidic a o jejich oceněných pracích. Velvyslanec zdůraznil, jak je důležité, abychom si i dnes uchovávali vzpomínky na hrůzy II. světové války tak, aby se v budoucnu již nemohly opakovat. Přítomné děti i zástupci škol přislíbili svoji účast na 40. ročníku této mezinárodní soutěže v příštím roce.

Ve Školním muzeu předávání ocenění sledovalo několik novinářů z chorvatských celostátních deníků (Jutarnji list, Novi list, HTV, Hina…), kteří následně o akci referovali.


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2024, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus