MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 39 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2011 - Belgie, ZÚ Brusel

Předávání cen MDVV 2011 - Belgie, ZÚ Brusel

27. 3. 2012

Dne 21. března 2012 proběhlo na Velvyslanectví České republiky v Bruselu slavnostní předání čestných diplomů oceněným účastníkům 39. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice. Této výtvarné soutěže se v jejím 39. ročníku s tématem „Tady bydlím, to jsem já“ po dlouhé době opět účastnily děti z belgických škol. Ocenění dvěma dětem předal velvyslanec České republiky v Belgickém království Ivo Šrámek.

Ke slavnostnímu předání diplomů byli společně s oceněnými dětmi (Arne Schotte, Marwan Dehou) přizváni také jejich učitelé a zástupci škol z Kunst Academie Wetteren a z Katholieke Centrumschool Denderleeuv, jejich rodiče a další příbuzní.

Velvyslanec I. Šrámek přítomné uvítal a po úvodním proslovu, ve kterém připomenul důvody vzniku soutěže a zdůraznil význam jejího konání, poblahopřál autorům oceněných výtvarných prací a předal jim čestné diplomy. Následně při malém pohoštění byly dětem předány drobné dárky a všem zúčastněným bylo promítnuto prezentační DVD o průběhu zpracování a vyhodnocování výstavy.

Přítomné děti i zástupci škol avizovali svoji účast na 40. ročníku této mezinárodní soutěže s tím, že uvedená výtvarná ocenění jsou jednak velikou motivací pro autory vítězných prací samotné, ale současně také silným impulsem k další tvůrčí práci pro jejich učitele.

Propagace mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice v Belgii je především zásluhou výtvarnice Emi De Graeve, která se již třetím rokem zúčastnila odborné poroty této soutěže jako zahraniční členka.

Pro úplnost v této souvislosti připomínáme, že v průběhu června tohoto roku se v Bruselu uskuteční dvě výstavy nejlépe oceněných dětských kreseb v rámci Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice z let 1999 – 2010, a to současně s výstavou o historii Lidic (10. 6. 2012 – 70. výročí tragédie). Výstava proběhne jednak v prostorách Evropského parlamentu ve dnech 4. – 6. června 2012 (pod záštitou europoslance V. Remka), jednak v prostorách Stálého zastoupení ČR při EU ve dnech 18. – 22. června 2012 (ve spolupráci s Českým centrem).

ZÚ Brusel


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus