MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 39 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2011 – Černá Hora, KJ Podgorica

Předávání cen MDVV 2011 – Černá Hora, KJ Podgorica

17. 4. 2012

Z iniciativy ZÚ Bělehrad a KJ Podgorica proběhla v hlavním městě ME dne 10. 4. 2012 ve slavnostně vyzdobeném sále budovy Ministerstva školství a sportu akce předání diplomů čtyřem černohorským dětem, které jim byly uděleny odbornou komisí za účast v mezinárodní výtvarné soutěži Lidice 2011. Další desítce dětí z Černé Hory, které se uvedené soutěže zúčastnily, ale nezískaly ocenění, byly již počátkem ledna 2012 odeslány KJ Podgorica pozdravné dopisy organizátorů akce s pozváním k účasti v letošním jubilejním 40. ročníku zmíněné soutěže.

Slavnostního aktu se vedle oceněných dětí v doprovodu jejich rodičů, ředitelů příslušných škol a učitelů výtvarné výchovy zúčastnila náměstkyně ministra školství a sportu Vesna Vučurović s pracovníky ministerstva kultury a zahraničních věcí.

Po úvodním vystoupení V. Vučurović pozdravil přítomné vedoucí KJ Podgorica V. Dobeš. V projevu vyzdvihl nadčasový význam soutěže, její širokou a trvale se zvyšující mezinárodní prestiž a poděkoval za aktivní účast černohorských škol na letošním 40. ročníku soutěže. Zároveň tlumočil poděkování rezortu školství za vstřícnost a za zásluhu na uspořádání celé akce jakož i rodičům a zástupcům škol, bez nichž by děti takového úspěchu nedosáhly. Na závěr předal společně s náměstkyní ministra V. Vučurović každému z dětí diplom s malým dárkem ZÚ Bělehrad/KJ Podgrica.

Součástí akce bylo pohoštění v organizaci Ministerstva školství a sportu. Informace o 40. ročníku soutěže byly na webových stránkách černohorského Ministerstva školství a sportu již od ledna 2012. Ředitelé všech základních škol byli zavčas informováni i dopisem ministerstva.

Slavnostnímu předání diplomů byli přítomni zástupci tisku a několika TV a rozhlasových stanic. O slavnostní akci zatím informoval deník Pobjeda.

Václav Dobeš, vedoucí KJ Podgorica


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus