MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 40 » Předávání cen

Předávání cen

Předávání cen českým dětem

Medaile nejlepším oceněným dětem z českých škol byly předány při slavnostní vernisáži na zahradě Lidické galerie 30. května 2012.

V den vernisáže byla také předána křišťálová paleta Cena poroty MDVV 2012, která byla letos udělena škole Kocaeli Bahcesehir Koleji z města Kocaeli v Turecku. Ceny si přijelo převzít 9 oceněných dětí této školy, jejich pedagogové a ředitel školy pan Mahmut Kalci. Dalšími zahraničními pozvanými byly lotyšské medailistky z Rigas Juglas Vidusskola z Rigy Elíza Dainé a Asnaté Berzina.

Diplomy a medaile pro ostatní české děti byly odeslány v červnu 2012, jednotlivé školy a organizace zajistí jejich předání oceněným dětem. Ve stejný den byly odeslány i děkovné dopisy neoceněným školám.

Předávání cen v zahraničí

Diplomy a medaile pro oceněné děti v zahraničí byly zaslány v srpnu 2012 do konkrétních zemí na české zastupitelské úřady, které zajistí jejich předání.

Způsob předání cen v jednotlivých zemích záleží na zvyklostech a možnostech pracovníků ambasád (případně Českých center) - pro děti bývá na velvyslanectví připraven slavnostní program s občerstvením a kulturním vystoupením, při kterém oceněným předává ceny osobně velvyslanec ČR. Často navštěvuje velvyslanec jednotlivé školy a ceny předává přímo na škole, v případě větších vzdáleností jsou ocenění zasílána dětem a školám poštou.

Jak se předávaly ceny


Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2024, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus