MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 40 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2012 - Ázerbájdžán, ZÚ Baku

Předávání cen MDVV 2012 - Ázerbájdžán, ZÚ Baku

4. 11. 2012

Dne 31. října 2012 se v rámci oslav Dne vzniku samostatného československého státu uskutečnilo v prostorách ZÚ Baku slavnostní předání ocenění účastníkům 40. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže (MDVV) „Lidice 2012“.

V úvodním vystoupení VZÚ R. Matula připomenul význam a poslání MDVV a s potěšením konstatoval rostoucí zájem účastníků z Ázerbájdžánu o tuto akci, kdy ve srovnání s předcházejícím ročníkem bylo z Ázerbájdžánu zasláno o 120 prací více (celkem 481) a co do počtu přihlášených prací obsadil Ázerbájdžán 12. místo z celkem 65 zemí. Tradičně byl slavnostní akt spojen s oficiálním oznámením tématu následujícího ročníku MDVV.

K oceněným účastníkům a pedagogům promluvila rovněž náměstkyně ministra kultury a cestovního ruchu Ázerbájdžánu S. Mammadaliyeva, která poděkovala VZÚ za organizaci slavnostního aktu a ocenila úsilí Památníku Lidice, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstva zahraničních věcí ČR a České komise při UNESCO, jež věnují soustavné podpoře a propagaci MDVV. Přítomné na závěr svého vystoupení vyzvala k aktivní účasti v rámci nadcházejícího ročníku, jehož tématem bude „Tradice a dědictví lidu mojí země“. Pěti oceněným mladým výtvarníkům (z toho jedno ocenění medailí „Lidická růže“) byl vedle diplomu předán i věcný dar, a to v duchu tématu 40. ročníku MDVV „Divadlo – Loutka – Pohádka“ – tradiční česká loutka.

Slavnostního předání ocenění se zúčastnili zástupci ázerbájdžánských hromadně-sdělovacích prostředků 1news.az a AzerTaç.

Mgr. Čeněk Hajný


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus