MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 40 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2012 - Černá Hora, HK Podgorica

Předávání cen MDVV 2012 - Černá Hora, HK Podgorica

4. 3. 2013

Z iniciativy ZÚ Bělehrad a KJ Podgorica proběhla v Podgorici dne 25. 2. 2013 ve vyzdobeném sále budovy Ministerstva školství akce předání diplomů čtyřem černohorským dětem, které jim byly uděleny odbornou komisí za účast v mezinárodní výtvarné soutěži Lidice 2012. Dalším 23 dětem z Černé Hory, které se uvedené soutěže zúčastnily, ale nezískaly ocenění, byly počátkem ledna 2013 odeslány KJ Podgorica pozdravné dopisy organizátorů akce s pozváním k účasti na letošním 41. ročníku zmíněné soutěže.

Oslavy se vedle oceněných dětí v doprovodu jejich rodičů, ředitelů příslušných škol a učitelů výtvarné výchovy zúčastnila náměstkyně ministra školství a sportu Vesna Vučurović se svými spolupracovníky.

Po jejím úvodním vystoupení pozdravil přítomné vedoucí KJ Podgorica V. Dobeš. V projevu vyzdvihl nadčasový význam soutěže, její vysokou mezinárodní prestiž a poděkoval za aktivní účast černohorských škol na letošním 41. ročníku soutěže. Zároveň tlumočil poděkování ZÚ Bělehrad/KJ Podgorica Ministerstvu školství ME za vstřícnost a podíl na uspořádání akce, jakož i rodičům a zástupcům škol, bez nichž by děti takového úspěchu nedosáhly. Na závěr předal společně s náměstkyní ministra V. Vučurović každému z dětí diplom s malým dárkem.
Součástí akce bylo pohoštění v režii Ministerstva školství a sportu a ZÚ Bělehrad/KJ Podgorice.

Informace o 41. ročníku soutěže jsou na webových stránkách černohorského Ministerstva školství již od ledna 2013. Ředitelé všech základních škol byli zavčas informováni i dopisem ministerstva. 

 Václav Dobeš, vedoucí KJ Podgorica


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus