MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 41 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2013 - Litva, ZÚ Vilnius, Panevezys

Předávání cen MDVV 2013 - Litva, ZÚ Vilnius, Panevezys

27. 10. 2013

Dne 17. října proběhlo v prostorách Velvyslanectví České republiky ve Vilniusu slavnostní předání ocenění laureátům mezinárodní dětské výtvarné výstavy MVVD Lidice 41. V letošním roce předání bylo výjimečné tím, že do Vilniusu přijela Ivona Kasalická, vedoucí Lidické galerie a kurátorka MDVV Lidice.

41. ročník soutěže MVVD Lidice 2013 byl pro litevské účastníky velice úspěšným: těšili se celkem na 5 medailí a 36 čestných uznání. Slavnost zahájily děti uměleckého studia „Garsas ir spalva“, které převedly koncert se skladbami světových a českých skladatelů. Po hudebním úvodu velvyslanec Radek Pech srdečně přivítal všechny laureáty, jejich rodiče, sourozence, učitele, poděkoval za jejích účast v mezinárodní soutěží a popřál hodně dalších úspěchů autorům oceněných výtvarných prací. Kurátorka mezinárodní výstavy paní Ivona Kasalická poděkovala za výjimečnou možnost být ve Vilniusu a se setkat se mladými autory uměleckých děl.

Laureáti z Trakaiské umělecké školy, Litevského vzdělávacího centra pro nevidomé a slabozraké, Kuršenské umělecké školy, Marijampolské umělecké školy, Radvilišského progymnázia Vaižgantase, Salantaiské umělecké školy, Skaudvilského gymnázia, Viekšniaiské školky „Liepaite“, Viekšniaiské umělecké školy, Vilniuského gymnazia „Mintis“, Vilniuského gymnazia „Gabija“ a Elektrenské umělecké školy převzali medaile a diplomy z rukou velvyslance České republiky v Litvě R. Pecha a kurátorky MVVD Lidice I. Kasalické.

Laura Vancevičiené


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus