MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 41 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2013 - Norsko, ZÚ Oslo

Předávání cen MDVV 2013 - Norsko, ZÚ Oslo

22. 11. 2013

41. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 2013 se v Norsku již tradičně zúčastnily děti z Mezinárodní školy v Oslo (Oslo Intenational School), z nichž ocenění získaly Helin Sorebo (8 let) a Erik Van Der Aalst (8 let).

Diplomy slavnostně předal dne 20. 11. 2013 velvyslanec Milan Dufek v rámci školního shromáždění, kterého se zúčastnil celý první stupeň školy včetně pedagogického sboru a rodičů. Ředitelka školy Janecke Aarnæs přivítala velvyslance Milana Dufka a uvedla, že děti z Mezinárodní školy v Oslo se soutěže zúčastňují s velkým elánem, v letošním roce jich malovalo obrázky na téma „Tradice a dědictví lidu mojí země“ více než 160. Vedení školy dokonce projevilo zájem v příštím roce navštívit zahájení výstavy v Lidicích. Ve školní hale byla uspořádána výstava kopií vybraných dětských obrázků, které byly zaslány do Lidic.

Velvyslanec Milan Dufek krátce připomenul tragickou historii Lidic a uvedl rekordní počet zemí, které se letošního ročníku soutěže zúčastnily – bylo jich celkem 68. Dále poděkoval všem dětem, které zaslaly své obrázky a pozval je k účasti na dalším ročníku.

Jitka Jirásková, tajemnice ZÚ Oslo


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus