MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 41 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2013 - Chorvatsko, ZÚ Záhřeb

Předávání cen MDVV 2013 - Chorvatsko, ZÚ Záhřeb

12. 12. 2013

Dne 3. prosince 2013 Velvyslanectví České republiky v Záhřebu ve spolupráci se Školským muzeem v Záhřebu uspořádalo slavnostní předávání diplomů a medailí dětem z chorvatských škol, které zaslaly svoje výtvarné práce s tématem „Tradice a dědictví lidu mojí země“ do soutěže 41. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice. Velvyslanectví České republiky v Chorvatsku se již tradičně zapojilo do spolupořádání této akce. Do 41. ročníku bylo z Chorvatska přihlášeno rekordních 523 prací, oceněno pak bylo celkem 39 dětí.

Slavnostní předávání diplomů zahájila kurátorka Školského muzea paní Kristina Gverić a přítomné uvítala i ředitelka muzea paní Branka Manin. Velvyslanec ČR Martin Košatka ve svém proslovu krátce připomněl, proč se tato mezinárodní soutěž pořádá, poděkoval účastníkům jakož i jejich rodičům a učitelům za účast a poblahopřál oceněným autorům výtvarných prací. Posléze předal oceněným medaili a diplomy.

Po ceremoniálu při malém pohoštění předala ředitelka záhřebského Školního muzea dětem drobné dárky a spolu s velvyslancem s nimi hovořila na téma českých Lidic a o jejich oceněných pracích. Přítomné děti i zástupci škol přislíbili svoji účast na 42. ročníku této mezinárodní soutěže v příštím roce.

Jindra Malá


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2024, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus