MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 41 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2013 - Černá Hora, ZÚ Podgorica, Rožaje

Předávání cen MDVV 2013 - Černá Hora, ZÚ Podgorica, Rožaje

31. 1. 2014

V souvislosti s Mezinárodní dětskou výtvarnou výstavou Lidice (MDVV) dne 29. ledna 2014 proběhlo v černohorském městě Rožaje slavnostní předání ocenění (Honourable Mention) ze 41. ročníku MDVV. Diplomy byly spolu s dalším doprovodným materiálem předány v prostorách místní základní školy Rožaje – OŠ Bratstvo Jedinstvo za přítomnosti vedení školy (Muzafer Mujević, ředitel), učitelů, žactva, příbuzných i představitelů radnice Rožaje a místních médií.

V průběhu slavnostní akce byly současně předány i další doprovodné materiály včetně pozvánek na příští ročník MDVV, informačně-propagační materiály k ČR i drobné dárkové předměty. V příloze zasíláme vybrané fotografie i zprávy z místního internetu. O akci bude dále vypracována informace, jež bude umístěna na webové stránky ZÚ. Diplomy oceněným dětem předal vedoucí ZÚ Podgorica Petr Šmejkal, CDA, který se ještě před slavnostní ceremonií setkal s předsedou obvodu Rožaje (predsjednik opštine, Nusret Kalač).

Před předáním ZÚ Podgorica zajistil přípravu v pořadí 42. ročníku MDVV. Proběhla expedice dopisů organizátora MDVV (Památník Lidice, Lidická galerie) vybraným školám. Spolu s dopisy byly předány i Výzvy s pozváním dětí k účasti na příštím 42. ročníku MDVV s upozorněním na termín uzávěrky 42. ročníku (28. února 2014) a katalogy. Na Ministerstvu školství Černé Hory se také s potřebným předstihem uskutečnilo setkání se zástupcem náměstkyně ministra školství ME (Vesna Vučurović). Zástupce Marko Vukašinović, který se již dříve účastnil předávání diplomů oceněným dětem, v souvislosti s pozvánkou na 42. ročník přislíbil, že MŠ ME rozešle všem základním školám v ME cirkulární dopis se základní informací o podmínkách účasti na 42. ročníku MDVV. Za tuto spolupráci bylo MŠ ME rovněž poděkováno.

Všichni zúčastnění zvláště vedení školy i žactvo přijali velice pozitivně návštěvu diplomata ČR. Jde o obvod ležící v převážně muslimské oblasti Sandžak v kosovsko-srbském příhraničí. Oblast Rožaje patří k chudším oblastem ME. V průběhu akce byly rovněž předány informačně-propagační materiály k ČR v rámci zahraniční prezentace ČR v zemi působnosti. Tyto materiály poskytla Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism.


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus