MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 41 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2013 - Tunisko, ZÚ Tunis

Předávání cen MDVV 2013 - Tunisko, ZÚ Tunis

18. 4. 2014

Do posledního 41. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy, jejíž vernisáž se konala v květnu t.r. v galerii v Lidicích, se přihlásilo více než 24 tisíc uměleckých prací z 68 zemí světa. Tématem soutěže byly „Tradice a dědictví lidu mé země“. Odborná porota vybrala a ocenila přes 1 400 nejlepších výtvarných děl. Velvyslanectví České republiky je potěšeno, že mezi oceněnými je i zástupce Tuniska.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice vznikla v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných během druhé světové války, a zároveň všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech.
Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou nejen mezi dětmi a učiteli u nás, ale doslova v celém světě, o čemž svědčí i výše uvedené množství naposledy přihlášených prací. Mezinárodní účast se také s narůstající reputací soutěže postupně zvyšuje.

Velvyslanectví České republiky je velmi rádo, že i v posledním ročníku prokázaly v této silné konkurenci své výtvarné nadání i děti z Tuniska. Dne 14. listopadu se uskutečnilo v prostorách Velvyslanectví za přítomnosti rodičů a ředitelky školy slavnostní předání ocenění, jež si za své výtvarné dílo zasloužila třináctiletá studentka Institution Privée Laghmani v Sidi Dhrif, sl. Erij Baldi. Oceněné blahopřejeme a zveme ji i ostatní děti k účasti na dalším, tentokráte již 42. ročníku této mezinárodní dětské výtvarné soutěže.


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus