MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 41 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2013 - Indonésie, ZÚ Jakarta, Singapur, Brunej, Východní Timor

Předávání cen MDVV 2013 - Indonésie, ZÚ Jakarta, Singapur, Brunej, Východní Timor

12. 12. 2014

Indonésie

Samotné předání ocenění indonéským dětem se uskutečnilo dne 3. prosince 2013 v rezidenci pana velvyslance T. Smetánky v Jakartě v 15 hod odpoledne místního času, který osobně dětem předal příslušná ocenění.  V souvislosti s touto akcí jsme uveřejnili na našich webových stránkách informaci o této akci i výzvu k účasti v soutěži LIDICE na rok 2014, kterou jsme rovněž zaslali několika indonéským deníkům a časopisům pro děti, z nichž některé uveřejnily tyto informace ve svém zpravodajství i se osobně akce předávání účastnily.

Pro informaci přikládám dva odkazy na indonéský dětský časopis Bobo, který informaci o předávání ocenění včetně samotných vítězných obrázků uveřejnil na svých webových stránkách v indonéštině a rovněž i ve svém tištěném časopise dne 2. ledna 2014 kde informaci zveřejnil na celé jedné stránce.
http://bobo.kidnesia.com/Bobo/Info-Bobo/Mau-Ikutan-Pameran-Seni-Internasional
http://bobo.kidnesia.com/Bobo/Info-Bobo/Penghargaan-dari-Pameran-Seni-Rupa-Anak-Internasional
Předávací akce se kromě tisku osobně účastnily jak děti ze školy z města Bandung, kteří se společně s rodiči a učiteli školy vypravili do Jakarty, tak i děti z dětského domova v Jakartě, v doprovodu vychovatelů.

Singapur

Předání ocenění dětem ze Singapuru se uskutečnilo v rámci recepce k výročí českého státního svátku dne 30. října 2013, kterou v Singapuru pořádal Honorární konzul ČR pan Kwee Liong Seen. Akce a předání se osobně účastnil i pan velvyslanec T.Smetánka. Informace o akci byla rovněž rozeslána singapurským médiím a informaci jsme také uveřejnili na webových stránkách našeho velvyslanectví – viz odkaz http://www.mzv.cz/jakarta/en/news_and_activities/x2011/students_from_singapore_succeed_at_an.html

Brunej

V případě dětí ze Sultanátu Brunej jsme příslušná ocenění zaslali samotné škole do Bruneje, která následně zorganizovala koncem roku 2014 samotné předání dětem.

Východní Timor

V případě Východního Timoru, který se historicky ještě nikdy soutěže LIDICE neúčastnil, se ve spolupráci s indonéským akademikem W.Toisutou, který je poradcem východotimorského ministra školství podařilo v hlavním městě Dillí zorganizovat velkou výtvarnou akci, kdy 9. března 2014 východotimorské děti malovaly své obrázky pro letošní ročník LIDICE 2014. Samotné akce se kromě pana velvyslance T. Smetánky osobně účastnil i premiér Východního Timoru Xanana Gusmao a první a jediný východotimorský (zimní) olympionik - účastník letošní olympiády.

Petr Doležal, Political, Consular, Cultural, Press Affairs


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus