MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 42 » Předávání cen

Předávání cen

Předávání cen českým a slovenským dětem

Medaile nejlepším oceněným dětem z českých škol byly předány při slavnostní vernisáži na zahradě Lidické galerie 28. května 2014.

V den vernisáže byla také předána křišťálová paleta Cena poroty MDVV 2014 pro ČR, která byla letos udělena Základní umělecké škole Vladimíra Ambrose Prostějov a Cena poroty MDVV 2014 pro zahraničí, která byla udělena Photostudiu MIG při Municipal Palace for Children and Youth Creativity Doněck z Ukrajiny. Ceny si přijeli převzít medailisté ze ZUŠ Prostějov, jejich pedagožka Hana Palacká a pedagožka z Photostudia MIG z Doněcka Iryna Logacheva. Pozvaná dívka Katja Kravtsova si bohužel pro svou cenu z důvodu nepříznivé situace v Doněcku v květnu 2014 nemohla přijet.

Diplomy a medaile pro ostatní české děti byly odeslány začátkem června 2014, jednotlivé školy a organizace zajistí jejich předání oceněným dětem. Odeslány byly i děkovné dopisy neoceněným českým školám.

Diplomy a medaile pro slovenské děti byly odeslány 16. 6. 2014 Českému centru a české ambasádě v Bratislavě, kteří zajistili zaslání cen slovenským dětem.

Předávání cen v zahraničí

Diplomy a medaile pro oceněné děti v zahraničí, včetně děkovných dopisů neoceněným školám, byly předány v srpnu 2014 Ministerstvu zahraničních věcí ČR v Praze, které zajistí jejich zaslání na ZÚ ČR v jednotlivých zemích.

Způsob předání cen v konkrétních zemích záleží na zvyklostech a možnostech pracovníků ambasád (případně Českých center) - pro děti bývá na velvyslanectví připraven slavnostní program s občerstvením a kulturním vystoupením, při kterém oceněným předává ceny osobně velvyslanec ČR. Často navštěvuje velvyslanec jednotlivé školy a ceny předává přímo na škole, v případě větších vzdáleností jsou ocenění zasílána dětem a školám poštou.

Jak se předávaly ceny


Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus