MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 42 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2014 - Estonsko, ZÚ Talin, Tartu, Pärnu

Předávání cen MDVV 2014 - Estonsko, ZÚ Talin, Tartu, Pärnu

5. 3. 2015

Velvyslanec R. Kadlčák předal v prosinci 2014 čestné diplomy třem účastníkům mezinárodní dětské výtvarné soutěže – Lidice a to slečně Maikele Dolgin z Tartské dětské umělecké školy a Marie Kallau a Madli Pajos z Pärnské umělecké školy.
V roce 2014 se konal již 42. ročník mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice. Ta představuje jednu z nejvýznamnějších soutěží v České republice pro mladé nadějné umělce z celého světa. V letošním roce porota vybírala z více než 27. 000 příspěvků, které byly tematicky zaměřeny na dva okruhy:  „Rodinné zemědělství“ a „Naše zahrada a pole“.

Každý rok jsou v této soutěži oceňována díla žáku estonských uměleckých škol a stejně tomu bylo i v letošním roce. Velvyslanec Richard Kadlčák s radostí tato ocenění mladým umělcům předal.

  • Maikele Dolgin (16) z Tartské dětské umělecké školy
  • Maria Kallau (12) a Madli Pajos (15) z Pärnské umělecké školy

Chtěli bychom co nejvíce poblahopřát vítězům a jejich učitelům a rodičům, jejichž pomoc byla pro úspěch v soutěži důležitá. Zároveň děkujeme všem žákům a studentům, kteří se soutěže zúčastnili, a  věříme v další plodnou spolupráci s estonskými uměleckými školami.

Odkaz na estonskou TV v prosinci loňského roku, ve kterých informovala o akci v Parnu (minuta 17:48), rozhovor s oceněnými dívkami: http://etv.err.ee/v/paevakajasaated/aktuaalne_kaamera/saated2100/ce403208-a6d8-4f13-bb0b-27eb672c2b2c.


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus