MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 43 » Předávání cen

Předávání cen

Předávání cen českým a slovenským dětem

Medaile nejlepším oceněným dětem z českých škol byly předány při slavnostní vernisáži na zahradě Lidické galerie 30. května 2015.

V den vernisáže byla také předána křišťálová paleta Cena poroty MDVV 2015 pro ČR, která byla letos udělena Základní umělecké škole Mšeno a Cena poroty MDVV 2015 pro zahraničí, která byla udělena Domu Kultury - pracownia plastyczna "Creatio" z polského Rybniku. Ceny si přijeli převzít medailistky ze ZUŠ Mšeno a ředitel školy Čeněk Hlavatý. Cenu poroty pro zahraničí přijeli převzít 3 medailisté z MDK Rybnik a pedagožky školy Danuta Sarna a Aldona Kaczmarczyk-Kołucka

Diplomy a medaile pro ostatní české děti byly odeslány začátkem června 2015, jednotlivé školy a organizace zajistí jejich předání oceněným dětem. Odeslány byly i děkovné dopisy neoceněným českým školám.

Diplomy a medaile pro slovenské děti byly odeslány 13. 6. 2015 Českému centru a české ambasádě v Bratislavě, kteří zajistili zaslání cen slovenským dětem.

Předávání cen v zahraničí

Diplomy a medaile pro oceněné děti v zahraničí, včetně děkovných dopisů neoceněným školám, byly předány v srpnu 2015 Ministerstvu zahraničních věcí ČR v Praze, které zajistí jejich zaslání na ZÚ ČR v jednotlivých zemích.

Způsob předání cen v konkrétních zemích záleží na zvyklostech a možnostech pracovníků ambasád (případně Českých center) - pro děti bývá na velvyslanectví připraven slavnostní program s občerstvením a kulturním vystoupením, při kterém oceněným předává ceny osobně velvyslanec ČR. Často navštěvuje velvyslanec jednotlivé školy a ceny předává přímo na škole, v případě větších vzdáleností jsou ocenění zasílána dětem a školám poštou.

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2024, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus