MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 43 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2016 - Rakousko, ZÚ Vídeň

Předávání cen MDVV 2016 - Rakousko, ZÚ Vídeň

3. 3. 2016

Dne 9. 6. 2015, symbolicky den před výročím tragédie v Lidicích, která se odehrála 10. června 1942, předali hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který právě tento den uskutečnil návštěvu Vídně  a velvyslanec ČR Jan Sechter diplomy dvěma studentkám Bilingvního reálného gymnázia Školského spolku Komenský, jejichž práce ocenila odborná porota 43. ročníku výtvarné soutěže Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2015.

V rámci návštěvy českojazyčné školy provozované Školským spolkem Komenský předal hejtman Michal Hašek představitelům spolku finanční dar ve výši jednoho milionu korun, jehož poskytnutí schválilo zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání 19. února 2015.

Účelem Školského spolku Komenský ve Vídni je zřizování, udržování a podpora mateřských škol, základních, středních, odborných a jazykových škol v Rakousku, které nabízejí vyučování v českém, slovenském a německém jazyce. Jedná se o instituci s velkým významem pro českou menšinu. Školský spolek Komenský ve Vídni byl založen již roku 1872 a od počátku byla jeho účelem podpora vzdělávání dětí české menšiny.


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus