MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 44 » Předávání cen

Předávání cen

Předávání cen českým a slovenským dětem

Medaile nejlepším 57 oceněným dětem z českých škol byly předány při slavnostní vernisáži na zahradě Lidické galerie 31. května 2016. Zároveň byla předána medaile dívce ze SZUŠ Gagarinova Trenčín Slovensko a medailistovi ze studia Prikazen Svjat ze Sofie, Bulharsko.

Ve stejný den byly předány křišťálové palety za nejvyšší ceny ročníku - Cena poroty MDVV 2016 pro ČR byla předána 3 medailistkám a řediteli Pavlu Sumcovi ze Soukromé Základní školy Sedmikráska z Rožnova pod Radhoštěm, Cenu poroty MDVV 2016 pro zahraničí si převzali 2 medailsté a Padma Bommareddy, pedagožka školy Young Envoys International, Hyderabad, Indie.

Další diplomy a ceny pro oceněné děti z českých organzací byly předány zástupcům škol v den vernisáže (pokud se zúčastnili vernisáže), ostatní zásilky pro české školy byly odeslány 13. 6. 2016 poštou. Ve stejný den byly odeslány i děkovné dopisy neoceněným českým školám. Prosíme všechny školy, které získaly ocenění, aby zajistitly brzké předání diplomů oceněným dětem a následně zaslali kuráítorce fotografie z těchto akcí.

Ocenění pro slovenské děti byly odeslány 11. 6. 2016 Českému centru a české ambasádě v Bratislavě, kteří zajistili předání cen v Bratislavě 16. 6. 2016, případně zaslání diplomů poštou.

Předávání cen v zahraničí

Ocenění pro oceněné děti v zahraničí, včetně děkovných dopisů neoceněným školám, byly předány v srpnu 2016 Ministerstvu zahraničních věcí ČR v Praze, které zajistí jejich zaslání na ZÚ ČR v jednotlivých zemích - do bližších destinací pravidelnými odvozy služebními auty (srpen, září 2016), do vzdálenějších zemí letadly - dle plánu diplomatických karg (září - prosinec 2016).

Následná forma předání cen v jednotlivých zemích záleží na zvyklostech a možnostech zastupitelských úřadů ČR (případně Českých center) - ve většině případů je pro oceněné děti na velvyslanectví připraven slavnostní program s občerstvením a kulturním vystoupením, při kterém velvyslanec ČR oceněným předává ceny dětem osobně. V jiných případech může velvyslanec či zástupce ZÚ ČR v zahraničí navštívit oceněné školy osobně. Při větších vzdálenostech mezi hlavními městy a oceněnými školami volí ZÚ formu zaslání ocenění poštou.

Pokud Vás zajímá, kdy bude zorganizováno předávání cen, můžete kontaktovat e-mailem zastupitelský úřad ČR ve Vaší zemi (nejdříve od září 2016).

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2024, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus