MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 46 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2018 - Rusko, ZÚ Moskva

Předávání cen MDVV 2018 - Rusko, ZÚ Moskva

20. 11. 2018

Dne 8. listopadu 2018 byl v Pionýrském paláci slavnostně zahájen 46. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice. Na zahájení byly vítězům soutěže předány diplomy, medaile a dárky. Slavnostní udělování diplomů bylo organizováno Českým centrem v Moskvě pod vedením ředitelky Hany Skládalové a za podpory Velvyslanectví České republiky v Ruské federaci.

Diplomy uděloval zástupce velvyslance Petr Kroužek a kurátorka výstavy z Památníku Lidice Lenka Zmeková. Slavnostního předávání se zúčastnili vítězové z různých měst Ruské federace: Moskvy, Kazaně, Samary, Šatsku či Omsku.

Do Moskvy bylo letos přivezeno 113 obrázků, z nichž bylo 57 nakresleno v jiných zemích. Ceny osobně převzali vítězové ze Školy č. 1955 v Moskvě: Muraško Gordej a Sofja Osipovová byli oceněni medailí. Pro svou školu získali za kolekci maleb a obrázků medaili: Paponov Jan, Kiselevová Sofja, Kulešovová Marina, Pachomovová Sofja, Šikinová Valerija. Ze Školy č. 966 v Moskvě byla čestným uznáním oceněna Filippovová Sofja. Medaili získala také Senjakina Jevgenija z Dětské studie výtvarného umění v Saratově.

Za Kulturní sdružení pro volný čas Šatskij, obec Šatsk, Tulská oblast medaili pro školu za kolekci fotografií získali: Rudnevová Julia, Kozlovová Olga, Jegorovová Tatjana, Churubrovová Polina, Nekrasovová Darja, Romanovová Polina. Za Centrum dětské tvorby – Fotoškola v Kazani získali čestné uznání Ajbulatov Iskander a Chadyjev Salavat.

Po oficiálním předání cen se účastníci a hosté mohli blíže seznámit s Českou republikou, zaposlouchat se do českých lidových písní v podání Elišky Mlatečkové, ochutnat české sladkosti a poslechnout si prezentaci o České republice.

Mgr. Hana Skládalová - ředitelka Českého centra Moskva

Foto: Palác Pionýrů


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2024, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus