MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 46 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2018 - Lucembursko, ZÚ Lucemburk

Předávání cen MDVV 2018 - Lucembursko, ZÚ Lucemburk

20. 12. 2018

Předávání ocenění úspěšným účastníkům 46. ročníku dětské výtvarné soutěže MDVV Lidice 2018, bylo zorganizováno v prostorách české ambasády v Lucemburku dne 29.11. 2018.

Na slavnostní předání čestných uznání byly pozvány nejen oceněné děti, ale rovněž jejich rodiče a sourozenci. Akce se zúčastnily také děti, které do soutěže své výkresy zaslaly, ale nezískaly žádné ocenění. Z jejich prací, podobně jako v loňském roce, byla uspořádana malou  výstavu, jejíž vernisáž se uskutečnila zároveň s předáním uznání. Tyto děti zároveň obdržely malý dárek.


Ve svém úvodním projevu přívítal pan velvyslanec, včetně přítomného státního tajemníka pro kulturu G. Arendt/a, prezidenta uměleckých škol v Lucembursku S. Sylvestrie/ho a vedení soutěžících škol. Dále krátce informoval o historii soutěže a zejména připomněl důležitost odkazu Lidic. Zdůraznil také  pozitivní přínos soutěže pro vzdělávání a rozvíjení schopností mladé generace. Na závěr pak přítomné pozval k účasti na 47. ročníku soutěže LIDICE 2019.


Poté byla předána čestná uznání dvěma dětem: Karen Pickart a Timotei Gordievich. Na závěr  proběhlo skupinové fotografování a neformální diskuse u malého pohoštění.

 
Velkou zásluhu nejenom na propagaci soutěže, ale i  na organizačním zajištění malování dětí měla  paní honorární konzulka Iva Mrázková, které bychom chtěli touto cestou velmi poděkovat za vynikající spolupráci.


Petr Kubernát 
Velvyslanec/Ambassadeur 

Ambassade de la République  tchèque au Grand-Duché de Luxembourg 


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2024, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus