MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 46 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2018 - Ukrajina, ZÚ Kyjev

Předávání cen MDVV 2018 - Ukrajina, ZÚ Kyjev

24. 1. 2019

Dne 14. prosince 2018 proběhlo v prostorách české ambasády v Kyjevě slavnostní předávání ocenění ukrajinským dětem, které se svými výtvarnými díly uspěly ve 46. ročníku mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice.
Celkem třicet pět cen získali žáci výtvarných škol v Banilov Podgorném, Černivcích, Dnipru, Dobropolje, Doněcku, Dragobiči, Kyjevě, Krivém Rohu, Luhaňsku, Nikolajevě, Nižinu, Oděse, Putyle, Sumách a Záporoží. Dětem byly předány medaile nebo čestná uznání a malé dárky z rukou velvyslance Radka Matuly. České centrum připravilo pro děti program, ve kterém je seznámilo s historií Lidic a se zajímavostmi o České republice.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty v roce 1942, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Tato původně česká národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou po celém světě.
Hlavním tématem 46. ročníku letošní mezinárodní výtvarné soutěže byla Voda (nad zlato). Děti se mohou zúčastnit příštího 47. ročníku, který byl již vyhlášen. Jeho tématem je chemie.

Bližší informace o soutěži naleznete na webových stránkách http://www.mdvv-lidice.cz.

Obrázky oceněných ukrajinských dětí pak na adrese:

CZ: https://www.mdvv-lidice.cz/archiv/46/oceneni/zahranici/#c50
EN: https://www.mdvv-lidice.cz/en/archive/46/awards/foreign/#c50
RU: https://www.mdvv-lidice.cz/ru/archiv/46/nagrady/zarubezie/#c50


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2024, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus