MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 46 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2018 - Spojené státy mexické, ZÚ Mexiko

Předávání cen MDVV 2018 - Spojené státy mexické, ZÚ Mexiko

24. 1. 2019

Dne 17. prosince 2018 proběhlo v prostorách zimní zahrady ZÚ Mexiko slavnostní předání diplomů Mezinárodní dětské výstavy Lidice 2018. Akce se zúčastnili kromě tří oceněných dětí i jejich učitelé a početní rodinní příslušníci, celkem to bylo téměř 20 lidí.

Na úvod přivítal hosty ZVZÚ L. Hrúz, který oceněným dětem poděkoval za snahu a stejně tak poděkoval i přítomným učitelům, kteří děti motivovali k účasti v soutěži. Poté předal slovo předsedkyni Asociace T.G. Masaryka Edně Gómez(ové), která Lidice mnohokrát osobně navštívila a je čestným občanem obce. Edna přítomné seznámila s historickým kontextem vypálení Lidic a vyprávěla o svých osobních zážitcích ze setkání s přeživšími dětmi. Vysvětlila jim i význam mezinárodních výstav dětské kresby a popsala systém výběru zaslaných prací. V krátké filmové ukázce pak mohly děti vidět expozice děl v lidické galerii.

Poté proběhlo samotné předání medailí a diplomů, se kterými výherci obdrželi i soupravy pastelek nebo českých čokolád. Na závěr bylo připraveno malé občerstvení.


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2024, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus