MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 47 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2019 - Kosovo, ZÚ Priština

Předávání cen MDVV 2019 - Kosovo, ZÚ Priština

8. 11. 2019

Dne 26. září 2019 předal vedoucí zastupitelského úřadu ČR v Prištině Pavel Bílek čestné uznání Památníku Lidice kosovské školačce Elejse Jashari ze Základní školy Eqrem Qabej v Mitrovici.
Práce třináctileté Elejsy Jashari byla na Mezinárodní dětské výstavě výtvarných umění Lidice 2019 oceněna jako jediná z Kosova. Pavel Bílek předal diplom Elejse Jashari na velvyslanectví České republiky v Prištině v přítomnosti jejích rodičů paní a pana Jashariho a ředitelky školy paní Remzije Alidemaj. Vedoucí ZÚ ve svém krátkém projevu zdůraznil historický kontext výstavy na památku lidických dětí zavražděných nacisty. Zároveň ocenil zájem studentů o výstavu, jejich nadání a podporu celé akce poskytované učiteli.
Ředitelka školy poděkovala velvyslanectví České republiky za osobní předání diplomu, který se stal důležitou událostí pro jejich školu, a také poskytuje velkou motivaci pro žáky a učitele k účasti v následujícím ročníku soutěže.

Historicky poprvé se žáci z Kosova zúčastnili Mezinárodní výstavy dětského umění v roce 2014 z iniciativy základní školy Liria z vesnice Pogragjë v obci Gjilani. První úspěchy kosovských žáků a propagace soutěže Velvyslanectví ČR v Prištině vedly k rozšíření povědomí o výstavě mezi dalšími kosovskými školami. Od té doby se na výstavu přihlásilo mnoho kosovských škol se stovkami uměleckých děl a téměř každý rok byli kosovští studenti odměněni diplomem.« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2020, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus