MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 47 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2019 - Rusko, Moskva

Předávání cen MDVV 2019 - Rusko, Moskva

8. 1. 2020

Vyhlášení vítězů 47. ročníku Mezinárodní výtvarné soutěže Lidice 2019 v Moskvě

V Moskevském městském paláci dětské tvorby na Vrabčích horách proběhlo dne 14. listopadu 2019 slavnostní předání cen účastníkům 47. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 2019 z Ruské federace.
Tématem 47. ročníku výtvarné soutěže Lidice bylo téma Chemie, které bylo zvoleno ke 150. výročí vytvoření jednoho z pilířů moderní chemie - periodické soustavy prvků Mendělejeva. Do soutěže bylo zasláno 15 336 prací dětí ze 70 zemí světa, z nichž bylo oceněno 1 179 prací. Jedno z nejpočetnějších zastoupení měly již tradičně práce dětí z Ruské federace, a to nejen z Moskvy, ale také např. z Kazaně, Omsku, Saratova, Sankt Petěrburgu, Soči, Ufy nebo Birobidžanu.
Medaile a čestná uznání jednotlivcům a školám předali zástupce velvyslance ČR v Ruské federaci Luboš Veselý a kurátorka Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2019 Stanislava Doleželová. S úvodním slovem vystoupily rovněž ředitelka Moskevského státního vzdělávacího zařízení na Vrabčích horách Jelena Chasymovna Melvilová a ředitelka Českého centra v Moskvě Hana Skládalová. Během slavnostního večera hostům zazpíval a zatančil ruský dětský hudební soubor Mega Sound.
Během slavnostního podvečera byla také zahájena výstava dětských prací ze 46. ročníku , jehož tématem byla Voda.


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2020, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus