ICEFA Lidice - Homepage

International Children’s Exhibition of Fine Arts Lidice

Skip to the menu of the selected section

Homepage » Archived editions » 36th edition » Awards » Czech Republic

Awards - participants from Czech Republic

Nursery schools, Primary schools, Primary art schools, Schools for special needs, Youth centres and clubs, Secondary schools

Nursery schools

Kladno-Kročehlavy - MŠ, Vrchlického 2337

Honourable mention:

  • Baroch Vašík, 5 years
  • Bůžková Pavlínka, 4 years
  • Pecušová Gábina, 4 years
Lišov - MŠ, Nová 611

Medal:

  • Mráček Josef, 6 years

Honourable mention:

Tábor - MŠ, Sokolovská 2417

Honourable mention:

Raspenava - ZŠ a MŠ, Fučíkova 430

Honourable mention:

↑ Top

Primary schools

Buštěhrad - ZŠ a MŠ Oty Pavla, Tyršova 77/110

A medal to the school for their collection of paintings:

  • common work of children, 11-12 years
  • Filková Kateřina, 12 years
  • Kačníková Zuzana, 12 years
  • Ludvík Josef, 12 years
  • Sviták Petr, 12 years
Bystřice - ZŠ a MŠ, Bystřice 848

Honourable mention:

  • Fiedor Jan, 8 years
  • Martynek Tomáš, 12 years
  • Mitrengová Nikol, 8 years
  • Szkandera Václav, 13 years
České Budějovice - ZŠ Rožnov, Fakultní základní škola, L. Kuby 48

Honourable mention:

Dolní Životice - ZŠ a MŠ, Hlavní 15

Honourable mention:

Frýdek Místek - 8. ZŠ, Československé armády 570

Honourable mention:

Hořovice - 2. ZŠ, Jiráskova 617

Honourable mention:

  • Cinklová Silvie, 13 years
  • Trefný Martin, 14 years
  • Znojilová Denisa, 14 years
Jindřichův Hradec - 6. ZŠ, Větrná 54/V

Honourable mention:

  • Koller Daniel, 14 years
  • Navara Marek, 14 years
  • Pácalt Ondřej, 14 years
Líbeznice - ZŠ, Měšická 322

Honourable mention:

  • Abík Jan, 14 years
  • Kříž Lukáš, 14 years
Most - 11. ZŠ, Obránců míru 2944

Honourable mention:

Plzeň - Černice - Tyršova ZŠ a MŠ, U školy 7

Honourable mention:

  • Stáníková Simonka, 8 years
Plzeň - Skvrňany - 15. ZŠ, Terezie Brzkové 833/33-35

Honourable mention:

Praha 2 - ZŠ Na Smetance, Na Smetance 1

Honourable mention:

  • Bártová Tereza, 13 years
  • Bensonová Lisa Maryann, 12 years
  • Kulínová Renata, 13 years
Praha 8 - Kobylisy - ZŠ, Burešova 1130/14

Honourable mention:

Ronov nad Doubravou - ZŠ, Chittussiho náměstí 153

Honourable mention:

  • Koláčková Petra, 14 years
  • Labuť Josef, 14 years
  • Valentová Jana, 15 years
  • Vančurová Nikola, 14 years
Rožnov pod Radhoštěm - ZŠ, Bezručova 293

Medal:

Honourable mention:

Zubří - ZŠ, Hlavní 70

Medal:

A medal to the school for their collection of paintings:

  • Dufková Kristýna, 14 years
  • Mendel Lukáš, 12 years
  • Mužík Jakub, 12 years

Honourable mention:

  • Bitalová Monika, 13 years
  • Malina Josef, 13 years
  • Nohavicová Simona, 14 years
  • Štůsková Tereza, 13 years
  • Vašát Matěj, 13 years

↑ Top

Primary art schools

Beroun - ZUŠ Václava Talicha, Husovo náměstí 77

Honourable mention:

  • Goj Tomáš, 8 years
  • Holá Martina, 13 years
  • Klánová Veronika, 11 years
  • Podzemská Adéla, 8 years
  • Rosenbaumová Anna, 13 years
Blatná - ZUŠ, J. P. Koubka 4

Honourable mention:

  • Benešová Martina, 11 years
  • Cink Jaroslav, 9 years
  • Hosnedlová Lucie, 10 years
  • Mora Dominik, 9 years
  • Plechatá Zuzana, 10 years
  • Žáčková Natálie, 11 years
Brno - ZUŠ Jaroslava Kvapila, tř. Kpt. Jaroše 24

Honourable mention:

Buštěhrad - ZUŠ, Hradní 3

Honourable mention:

  • Cikhartová Barbora, 11 years
  • Cikhartová Lucie, 9 years
  • Czeizelová Alena, 10 years
  • Fialka Adam, 8 years
  • Hartman Jan, 7 years
  • Kasalická Anežka, 8 years
  • Richter Tomáš, 9 years
  • Sedelmayer Gustav, 10 years
  • Sedelmayerová Marie, 9 years
  • Simonová Johana, 11 years
  • Věchet Martin, 9 years
  • Věchtová Pavla, 11 years
Český Krumlov - ZUŠ, Kostelní 162

Medal:

  • Hermann Filip, 13 years
  • Hofmanová Jitka, 13 years
  • Miková Barbora, 12 years
  • Truong Giang Do, 15 years
  • Žikešová Miroslava, 12 years

A medal to the school for their collection of ceramics:

  • Bárta Martin, 9 years
  • Beránková Tereza, 9 years
  • Bodláková Agáta, 7 years
  • Borsányi Eliška, 7 years
  • Borsányi Mikuláš, 9 years
  • Božoňová Michala, 9 years
  • Holcová Veronika, 8 years
  • Hrubešová Josefína, 7 years
  • Krejčová Simona, 6 years
  • Lachová Kristina, 9 years
  • Lukáč Peter, 6 years
  • Macková Kateřina, 9 years
  • Mráz Martin, 7 years
  • Skořepa Vojtěch, 7 years
  • Špilínková Lenka, 8 years
Háj ve Slezsku - ZUŠ Vladislava Vančury, Nádražní 11

Honourable mention:

  • Bielková Kateřina, without details
  • Moravcová Klára, 11 years
  • Raška Martin, 8 years
  • Vávrová Anna, 7 years
Hlučín - ZUŠ Pavla Josefa Vejvanovského, U Bašty 613/4

Honourable mention:

Hranice 1 - město - ZUŠ, Školní náměstí 35

Honourable mention:

  • Buriancová Barbora, 6 years
  • Coufalíková Klára, 13 years
  • Karasová Gabriela, 7 years
  • Kubjátová Sára, 12 years
  • Ondrušák Filip, 14 years
  • Vítková Miroslava, 6 years
  • Vorlová Barbora, 12 years
  • Vysloužilová Sabina, 6 years
Humpolec - ZUŠ G. Mahlera, Školní 701

Honourable mention:

Ivanovice na Hané - ZUŠ, Rostislavova 616

Honourable mention:

  • Buričanová M., 10 years
  • Novotný Josef, 10 years
  • Říha M., 10 years
Jeseník - Soukr. výtvarná ZUŠ, s.r.o., Alšova 243/2

Honourable mention:

Jeseník - ZUŠ, 28. října 873/2

Medal:

A medal to the school for their collection of graphic art:

  • Haderková Michaela, 5 years
  • Hlavatá Renatka, 5 years
  • Huppertová Nikola, 8 years
  • Švehlová Michaela, 7 years

Honourable mention:

  • Bělíček Martin, 9 years
  • Chasák Roman, 9 years
  • Machačová Tereza, 8 years
  • Mezuláníková Karolína, 8 years
Kolín II - ZUŠ Fr. Kmocha, Sokolská 24

A medal to the school for their collection of ceramics:

  • common work of children, 13-14 years

Honourable mention:

  • Brandejská Jane, 7 years
  • Dostálová Markéta, 10 years
  • Jeníková Klára, 13 years
  • Kadlečková Tereza, 11 years
  • Kukalová Eliška, 5 years
  • Piroutková Kristýna, 13 years
  • Puchnerová Veronika, 7 years
  • Seidlová Eliška, 6 years
  • Urbanová Viktorie, 8 years
  • Urbanová Viktorie, 8 years
  • Vrabcová Anna, 15 years
  • Zámečník Marek, 12 years
Kopřivnice - ZUŠ Zd. Buriana, Štramberská 294

Honourable mention:

  • Daňková Barbora, 14 years
  • Gebauerová Hanka, 12 years
  • Geryk Matěj, 9 years
  • Konvička Michal, 12 years
  • Mifková Hanka, 13 years
  • Voňavková Andrea, 11 years
Mladá Boleslav - ZUŠ, 17.listopadu 1325

Medal:

Honourable mention:

  • Cirmonová Veronika, 11 years
  • Dusilová Zuzana, 11 years
  • Gotvald Matouš, 6 years
  • Kočová Lucie, 11 years
  • Kupcová Klára, 11 years
  • Mlčochová Ludmila, 14 years
  • Modráčková Tereza, 11 years
  • Žemličková Adéla, 12 years
Most - ZUŠ, Moskevská 13

Medal:

  • common work of children, 10-13 years
  • Benešová Karolína, 10 years
  • Dlouhá Michaela, 10 years
  • Doležálek Matěj, 13 years
  • Hába Václav, 10 years
  • Papoušková Barbora, 10 years
  • Prkno František, 9 years

A medal to the school for their collection of graphic art:

Honourable mention:

  • common work of children, 5-6 years
  • common work of children, 8-12 years
  • Bauerová Alexandra, 6 years
  • Beránková Adéla, 6 years
  • Černá Denisa, 9 years
  • Ciesla Michal, 7 years
  • Ciesla Michal, 8 years
  • Dobiášová Veronika, 8 years
  • Fux David, 8 years
  • Fux Marek, 8 years
  • Kirchová Aneta, 10 years
  • Koudela Jakub, 6 years
  • Kudláčková Kateřina, 7 years
  • Peklík Šimon, 6 years
  • Prkno František, 8 years
  • Renč Daniel, 6 years
  • Urbanová Radka, 8 years
  • Včelková Štěpánka, 7 years
  • Vopravilová Hana, 6 years
  • Vopravilová Hana, 6 years
Mšeno - ZUŠ, Nádražní 326

Honourable mention:

  • Bryndová Zuzana, 11 years
  • Dlouhá Karolína, 11 years
  • Doubravová Anežka, 7 years
  • Hofmanová Klára, 9 years
  • Landrová Lucie, 9 years
  • Mach Matěj, 9 years
  • Měšťanová Matylda, 9 years
  • Najman Jacob, 7 years
  • Paulíková Katka, 13 years
  • Rambousek Lukáš, 14 years
  • Šestáková Katka, 7 years
  • Sobotka Lukáš, 10 years
  • Štrupl Vít, 14 years
Nové Strašecí - ZUŠ, Komenského 189

Honourable mention:

  • Doležal Petr, 12-13 years
  • Jiras Jan, 12-13 years
  • Kalistová Lenka, 11 years
  • Kořínková Kristýna, 12-13 years
  • Kučerová Zuzana, 12-13 years
  • Pokorná Zlata, 12-13 years
  • Špičková Viktorie, 11 years
  • Švárová Jitka, 12-13 years
  • Svoboda Tomáš, 12-13 years
  • Svobodová Kateřina, 12-13 years
  • Tetaur Adam, 12-13 years
  • Vojtková Petra, 12-13 years
  • Vosátková Eliška, 11 years
Nymburk - ZUŠ B. M. Černohorského, Palackého třída 574/62

Medal:

Olomouc - ZUŠ M.Stibora-výtvar.obor, Pionýrská 4/474

A medal to the school for their collection of graphic art:

  • Dokoupil Jiří, without details
  • Hájková Klára, without details
  • Hájková Lucie, without details
  • Lachman Pavel, 15 years
  • Navrátil Víťa, 11 years
  • Penka Lukáš, 12 years
  • Špaček Filip, 9 years
  • Špaček Marcel, 12 years
  • Strejčková Lenka, 13 years
  • Tříska Libor, 11 years

Honourable mention:

  • Hájková Lucie, 11 years
  • Herzogová Andrea, 12 years
  • Malínek Libor, 8 years
  • Novák Vilém, 6 years
  • Rízner David, 11 years
  • Štafová Kateřina, 10 years
  • Vávra Martin, 11 years
  • Vlková Anastázie, 10 years
Opava - ZUŠ, Solná 417/8

Honourable mention:

Pardubice - ZUŠ, Havlíčkova 925

Medal:

Honourable mention:

  • Borská Karolína, 8 years
  • Příhodová Zuzana, 8 years
  • Sákrová Anna, 9 years
  • Sevránková Veronika, 11 years
Pečky - ZUŠ, Barákova 700

Medal:

A medal to the school for their collection of graphic art:

Honourable mention:

  • common work of children, 6-11 years
  • Podskalský Kryštof, 12 years
  • Vejdovský Daniel, 14 years
Pelhřimov - ZUŠ, Pod Kalvárií 850

A medal to the school for their collection of paintings:

  • Brtna Matyáš, 14 years
  • Dorňák Lukáš, 15 years
  • Havel Tomáš, 12 years
  • Hlavičková Martina, 16 years
  • Neskromníková Veronika, 14 years

Honourable mention:

  • Razimová Anna, 14 years
  • Valentová Pavla, 12 years
  • Vondráček Jiří, 10 years
Písek - ZUŠ Otakara Ševčíka, Šrámkova 131

Medal:

A medal to the school for their collection of graphic art:

Honourable mention:

  • Dlabačová Anděla, 10 years
  • Dvořáková Edita, 12 years
  • Prášková Zita, 16 years
  • Říhová Tereza, 10 years
Plzeň - Soukromá ZUŠ Trnka o.p.s., Rodinná 965/39

Honourable mention:

Plzeň - ZUŠ, Jagellonská 695/14

Medal:

Honourable mention:

Praha 1 - ZUŠ, Biskupská 12

Medal:

A medal to the school for their collection of ceramics:

  • common work of children, 9 years
  • Boček Václav, 8 years
  • Bodnar Filip, 9 years
  • Dudařová Barbora, 9 years
  • Holečková Žofie, 9 years
Praha 6 - Břevnov - ZUŠ Jana Hanuše, U Dělnického cvičiště 1

Honourable mention:

  • Hejtmánek Tomáš, 9 years
  • Humhalová Tereza, 10 years
  • Kleinbauer Jan, 7 years
  • Nicodová Christine, 9 years
  • Novák František, 9 years
  • Vocetková Johana, 7 years
Praha 9 - Čakovice - ZUŠ Marie Podvalové, Cukrovarská 1

Honourable mention:

  • common work of children, 9-10 years
Praha 9 - Horní Počernice - ZUŠ, Ratibořická 30

Honourable mention:

  • Černocká Karolína, 10 years
  • Gajdová Tereza, 11 years
  • Karásková Karolína, 12 years
  • Nováková Hana, 11 years
  • Nováková Martina, 15 years
  • Skalická Kateřina, 11 years
Prostějov - ZUŠ Vladimíra Ambrose, Kravařova ul. 14

A medal to the school for their collection of paintings:

  • Kučerová Michaela, 14 years
  • Kůrka Filip, 14 years
  • Smutná Monika, 14 years
  • Zaoralová Kateřina, 12 years

A medal to the school for their collection of ceramics:

  • common work of children, 8-10 years
  • Balherová Claudie, 13 years
  • Bednářová Adéla, 11 years
  • Chlachula Dominik, 10 years
  • Danielová Kristýna, 13 years
  • Drmolová Michaela, 13 years
  • Havlová Barbora, 13 years
  • Hežová Petra, without details
  • Kratochvílová Monika, 12 years
  • Kraváčková Anna, 8 years
  • Lušovská Aneta, 12 years
  • Nováková Jitka, 10 years
  • Sedláčková Lucie, 13 years
  • Šilhánková Veronika, 12 years
  • Studený Martin, 12 years
  • Tichá Jesika, 13 years
  • Zavadilová Michaela, 13 years

Honourable mention:

  • common work of children, 8-10 years
  • Hrebeňárová Adéla, 9 years
  • Kadlecová Kateřina, 12 years
  • Kleinerová Kateřina, 11 years
  • Kučerová Aneta, 13 years
  • Kučerová Michaela, 14 years
  • Muchová Adriana, 13 years
  • Pavlovská Kateřina, 13 years
  • Smutná Monika, 14 years
  • Sokolová Anna, 14 years
  • Soukupová Nikol, 10 years
  • Špicerová Renata, 12 years
  • Zaoralová Kateřina, 12 years
Sedlčany - ZUŠ, Šafaříkova 428

A medal to the school for their collection of photographs:

  • common work of children, 5-13 years
Šternberk - ZUŠ, Olomoucká 1289/3

Honourable mention:

  • Bryndová Lucie, 14 years
  • Bubeníčková Barbora, 7 years
  • Ďubek Benedikt, 8 years
  • Mohaplová Iveta, 15 years
  • Motáňová Kristýna, 7 years
  • Nodžák Petr, 12 years
  • Smrček Ondřej, 13 years
Strakonice - ZUŠ, Kochana z Prachové 263

Medal:

A medal to the school for their collection of graphic art:

Honourable mention:

  • common work of children, 9-11 years
  • common work of children, 11 years
  • common work of children, 12 years
  • Hanušová Lucie, 9. years
  • Kostěncová Veronika, 11 years
  • Kvardová Jana, 12 years
  • Slavíček Ondřej, 11 years
Stříbro - ZUŠ Stříbro, Kostelní 106

A medal to the school for their collection of graphic art:

Teplice - ZUŠ, příspěvková organizace, Chelčického 4

Medal:

Honourable mention:

  • Dvořák Vojtěch, 5 years
  • Kozlová Tereza, 7 years
  • Krejzová Aneta, 7 years
  • Leissnerová Eliška, 8 years
Ústí nad Orlicí - ZUŠ Jaroslava Kociana, Smetanova 1500

Honourable mention:

Zlín - Malenovice - ZUŠ, tř. Svobody 868

A medail to the school for their collection of combined techniques:

  • common work of children, 10-12 years

Honourable mention:

  • Chrastina Filip, 8 years
  • Iveta Krčmárová, 10 years
  • Kateřina Škaldová, 14 years
  • Lucie Sousedíková, 14 years
  • Malinová Nikola, 8 years
  • Mrázová Monika, 9 years
  • Pavel Martinec, 9 years
  • Riedlová Zuzana, 9 years
  • Rotterová Adriana, 9 years
  • Ševela Petr, 9 years
  • Simona Turečková, 11 years
  • Surovíková Michaela, 10 years
  • Veronika Javorská, 10 years

↑ Top

Health-focused schools

Břeclav - MŠ, ZŠ a Praktická škola, Herbenova 4

Honourable mention:

České Budějovice - MŠ, ZŠ a PrŠ při centru ARPIDA, o.p.s., U Hvízdala 9

A medal to the school for their collection of paintings:

Český Krumlov - ZŠ, Kaplická 151

A medal to the school for their collection of paintings:

  • Danielová Andrea, 10 years
  • Horváth Ludvík, 10 years
  • Horváth Rostislav, 12 years
  • Pal´ková Lea, 9 years
Litovel - ZŠ, Dětský domov a školní jídelna, Palackého 938

Honourable mention:

Olomouc - Topolany - SŠ, ZŠ a MŠ DC 90, s.r.o., Nedbalova 36

A medal to the school for their collection of ceramics:

  • common work of children, without details
  • Becková Lada, without details
  • Karásek Zdenek, without details
  • Králová Jana, without details
  • Nedomová Monika, without details
  • Stavěl Jiří, without details
  • Vovsová Daniela, without details
Opava - ZŠ, Havlíčkova 520/1

Honourable mention:

Písek - Budějovické předměstí - Denní a týdenní stacionář Duha, Mukařovského 2309

Medal:

Honourable mention:

  • Gajdoš David, without details
  • Javorská Lenka, without details
  • Sadílková Radka, without details
  • Uhlíková Lenka, without details
Praha 2 - Jedličkův ústav a ZŠ a SŠ (JÚŠ), V Pevnosti 4

Honourable mention:

  • Holna Jan, 16 years
  • Louda Ondřej, 16 years
  • Nagy Ladislav, 16 years
Praha 5 - Stodůlky - ZŠ Praktická a ZŠ Speciální, Trávníčkova 1743

Honourable mention:

Protivín - Centrum sociálních služeb Horizont, K lomu 239

Honourable mention:

  • Baumann Tomáš, without details
  • Holkupová Markéta, without details
  • Necuda Radek, without details
  • Necuda Radoslav, without details
  • Rybáková Radka, without details
Strakonice - Základní škola praktická, Plánkova 430

Honourable mention:

Strakonice - ZŠ Speciální, Svatopuka Čecha 1324

Honourable mention:

  • Bartkiv Vasil, 16 years
  • Kodym Jiří, 12 years

↑ Top

Houses of children and youth, art hobby groups and art studios

Česká Skalice - DDM Bájo, Husovo nám. 13

Medal:

Honourable mention:

Český Krumlov - Plešivec - DDM, Linecká 67

Honourable mention:

  • common work of children, 6-13 years
  • Kratochvíl Roy, 9 years
  • Kůsová Veronika, 9 years
  • Ludačková Simona, 9 years
  • Lžičařová Kateřina, 10 years
  • Moravčíková Nikola, 9 years
  • Řechtáčková Martina, 10 years
  • Štefková Barbora, 6 years
  • Štefková Tereza, 6 years
  • Švandová Kateřina, 13 years
Dvůr Králové - Výtvarný kroužek Hankův dům, nám. Václava Hanky 299

Honourable mention:

Kladno - Výtvarný kroužek Zdeňka při Střední zdravotnické škole a VOŠ zdravotnické, J. Kociána 2392

Honourable mention:

Praha 2 - DDM Praha 2, Výtvarná dílna Vinohrady, Slezská 21/ 920

Medal:

  • Hevrová Jana, 13 years

Honourable mention:

  • Simerová Bára, 6 years
  • Torkoniak Mikuláš, 8 years
  • Torkoniaková Viktorie, 5 years
  • Valešková Ema, 7 years
Praha 3 - Žižkov - Dům dětí a mládeže Praha 3 - Ulita, Na Balkáně 100

A medal to the school for their collection of graphic art:

  • common work of children, 7-13 years

A medal to the school for their collection of ceramics:

  • common work of children, 12-15 years
  • Francová Kateřina, 14 years
  • Kolářová Kristýna, 12 years
  • Kolářová Veronika, 12 years
  • Součková Lucie, 15 years

A medail to the school for their collection of combined techniques:

  • Bauer Petr, 11 years
  • Horčík Martin, 13 years
  • Kofránková Veronika, 13 years
  • Macounová Tereza, 7 years
  • Pavlinger Matěj, 7 years
  • Šimánková Jana, 9 years
  • Stanovská Andrea, 13 years
  • Syřisťová Veronika, 13 years
  • Vácha Dominik, 12 years
  • Václavková Michaela, 11 years
  • Votavová Matylda, 11 years
  • Weiserová Klára, 8 years

Honourable mention:

  • common work of children, 6 years
Praha 4 - Krč - DDM Praha 4 - Hobycentrum 4, Bartákova 1200/37

Honourable mention:

  • Řeřábková Viktorka, 13 years
  • Štockl Tomáš, 11 years
  • Urban Filip, 15 years
Praha 5 - Smíchov - Výtvarný spolek Hruška, Janáčkovo nábřeží 47

A medal to the school for their collection of paintings:

Prostějov - Sportcentrum - DDM Prostějov, Olympijská 4228/4

Honourable mention:

Soběslav - DDM Domeček, Na Pršíně 27

Honourable mention:

  • Bláhová Lucie, 12 years
  • Drachovská Karolína, 10 years
  • Duchoňová Ivana, 12 years
  • Dvořáková Adéla, 10 years
  • Hovorková Agnes, 8 years
  • Kazdová Eva, 13 years
  • Novák Matouš, 7 years
  • Novotná Nela, 6 years
  • Novotná Tereza, 9 years
  • Pešek Jan, 10 years
  • Pokorný Jan, 9 years
  • Šenová Michaela, 7 years
  • Slavíková Adéla, 9 years
  • Vonešová Lucie, 8 years
  • Vyškovská Michaela, 12 years

↑ Top

Secondary schools

Hořovice - Gymnázium Václava Hraběte, Jiráskova 617/6

Honourable mention:

  • Brajer Ondřej, 16 years
  • Fialová Tereza, 12 years
  • Haraštová Markéta, 13 years
  • Hrabáková, 16 years
  • Kreisinger Jan, 13 years
  • Kyselý Jan, 12 years
Humpolec - Gymnázium dr. A. Hrdličky, Komenského 147

Honourable mention:

  • common work of children, 16 years
  • common work of children, 12 years
  • Poláčková Anna, 16 years
Praha 7 - Holešovice - Vyšší škola oděvního návrhářství a Střední průmyslová škola oděvní , Jablonského 3

Honourable mention:

Praha 9 - Gymnázium, Českolipská 373

Honourable mention:

Rožnov pod Radhoštěm - Gymnázium, Koryčanské paseky 1725

Honourable mention:

↑ Top

« Awards

© MDVV Lidice 2008 - 2021, all rights reserved | Webdesign: webmasterova.cz | Graphic design: Otakar Korolus