MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» O výstavě » Tiskové zprávy » Vernisáž 39. MDVV Lidice 2011 - pro média

Vernisáž 39. MDVV Lidice 2011 - pro média

19. 5. 2011

pořádán Památníkem Lidice pod záštitou
Ministra kultury ČR
Ministra zahraničních věcí ČR
Ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR
Předsedkyně České komise pro UNESCO

 
Skončil 39. ročník nejstarší a největší soutěže dětského výtvarného projevu v Evropě - Lidice 2011, kterou ve spolupráci s UNESCO pořádá Památník Lidice. Vybraná soutěžní díla mohou vidět návštěvníci v Lidické galerii od 2. června 2011. Slavnostní vernisáž za účasti významných osobností a médií proběhne ve středu 1. června od 11 hodin.

Účast na vernisáži přislíbili 1. místopředseda Senátu ČR MUDr. Přemysl Sobotka, místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková, 1. náměstek Ministra kultury ČR JUDr. František Mikeš, předsedkyně České komise pro UNESCO Prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc. a Ing. Eva Bartoňová, 1. náměstkyně Ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Z představitelů diplomatických sborů zúčastněných zemí svou účast přislíbili zástupci velvyslanectví Afghánistánu, Bosny a Hercegoviny, Číny, Kuby, Lotyšska, Maďarska, Německa, Rumunska, Řecka , Srbska a Venezuely.

„Soutěž má tradici téměř čtyři desítky let. Neznám jiný mezinárodní projekt tohoto druhu s tak dlouhou historií,“ uvádí Ivona Kasalická, kurátorka výstavy a vedoucí Lidické galerie. „Celkem nám bylo zasláno do soutěže rekordních! 25 450 výtvarných děl z 66 zemí, mezi kterými nechyběly například Etiopie, Filipíny, Panama nebo Mongolsko,“ dodává. Stanovené téma soutěže bylo Tady bydlím, to jsem já.

Za účelem zvýšení podvědomí o tomto jedinečném projektu, který důstojně reprezentuje Českou republiku v zahraničí, přichází Památník Lidice s výjimečnou nabídkou: Média, která o vernisáži zveřejní informace, si mohou zapůjčit soubor dětských výtvarných děl pro výzdobu redakčních prostor.


Kontakt pro média:
Mgr. Ivona Kasalická, vedoucí Lidické galerie, kurátorka výstavy,
tel. 312 253 702; mob. 736 642 318, e-mail: kasalicka@lidice-memorial.cz.

Novináři budou mít možnost rozhovorů s účastníky vernisáže. V případě zájmu je možná ukázka depozitáře Lidické galerie s dalšími výtvarnými díly.

Více informací na: www.mdvv-lidice.cz


Důležité informace pro účastníky:

Umístění: vernisáž se uskuteční v budově Lidické galerie v Lidicích, 25 km vzdálených od Prahy (směr Kladno)

Parkování: na parkovišti u budovy Lidické galerie

Veřejná doprava: autobusové spojení z konečné stanice metra A Dejvická (proti hotelu Diplomat), odjezdy autobusů 1. 6. 2011: 9:25 (příjezd 9:46), 10:05 (příjezd 10:34) hod., 10:30 (příjezd 10:51).

 

Konání výstavy: Lidická galerie 2. června – 31. října 2011
Otevřeno denně: 10 – 17 hodin
Kurátor výstavy: Ivona Kasalická
Architektonické řešení výstavy:  Milena Burgrová
Instalace výstavy v Lidické galerii: Milena Burgrová, Iva Petříčková, Eva Sýkorová
Spolupráce: Zuzana Burgrová, Dintex s.r.o., Studio ES Rakovník, Dana Heráňová (webmaster), Hana Staňková, Eva Adamová, Zuzana Vlčková, Lenka Kroupová
Grafická úprava tiskovin: Milena Burgrová, Zuzana Burgrová

« Zpět

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus