MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» O výstavě » Tiskové zprávy » Vernisáž 39. MDVV Lidice 2011 - závěrečná zpráva

Vernisáž 39. MDVV Lidice 2011 - závěrečná zpráva

5. 6. 2011

Ve středu 1. června 2011 byla v Lidické galerii Památníku Lidice za účasti velvyslanců a politických i kulturních osobností České republiky otevřena již 39. MEZINÁRODNÍ DĚTSKÁ VÝTVARNÁ VÝSTAVA LIDICE 2011.

Účastnili se jí 1. místopředseda Senátu ČR Přemysl Sobotka, 1. náměstek MK ČR František Mikeš, náměstkyně ministra MŠMT ČR Eva Bartoňová, ředitel odboru veřejné diplomacie Jan Bondy, senátor Jiří Dientsbier, RNDr. Jiří Žalman a Mgr. Hana Prixová Dvorská z Ministerstva kultury ČR, předsedkyně České komise pro UNESCO Prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc. Z představitelů diplomatických sborů zúčastněných zemí byli přítomni zástupci velvyslanectví Z představitelů diplomatických sborů zúčastněných zemí svou účast přislíbili zástupci velvyslanectví Afghánistánu, Běloruska, Bosny a Hercegoviny, Číny, Iránu, Kuby, Lotyšska, Maďarska, Německa, Rumunska, Ruska, Řecka, Srbska, Sýrie, Ukrajiny a Venezuely.

Při slavnostním zahájení byly předány z rukou 1. místopředsedy Senátu ČR Přemysla Sobotky, 1. náměstka MK ČR Františka Mikeše, náměstkyně MŠMT Evy Bartoňové a předsedy odboru MZV ČR Jana Bondyho medaile Lidická růže nejlepším 42 dětským výtvarníkům z České republiky. Křišťálovou paletu převzali majitelé a pedagogové školy Henry a Iris Lau a také 12 dětí z této školy z rukou předsedkyně České komise pro UNESCO Heleny Illnerové, velvyslanec Čínské lidové republiky J. E. Yu Qingtai, senátor Jiří Dientsbier ml. a předseda poroty MDVV Lidice 2011 Josef Zedník.

Při vernisáži vystoupily děti z Arménské školy v Praze, které zatančily a zazpívaly arménské skladby, na pódiu zahrály fanfáry děti ze ZUŠ Lounských Praha 4. Doprovodný program nabídl dětem žonglérské a divadelní představení Vojty Vrtka, malování perníčků a projížďky v kočáře s koňmi.

Přes nepřízeň počasí se vernisáž vydařila a více než 500 hostů si po oficiálním předání ocenění prohlédlo nejlepší oceněné práce z celého světa v Lidické galerii.


« Zpět

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus