MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 36 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2008 - KLDR, ZÚ Pchjongjang

Předávání cen MDVV 2008 - KLDR, ZÚ Pchjongjang

16. 1. 2009

Dne 15. 12. 2008 byla slavnostně předána ocenění 36. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice. KLDR se této výstavy zúčastnila vůbec poprvé a získala celkem sedm ocenění pro děti z okresní školy v Ončchonu a jedné další Pchjongjangské ZŠ/SŠ.

Ocenění, medaile a dárkové tašky byly předány osobně velvyslancem v ředitelně Ončchonské školy dětem z obou škol, za korejskou stranu se zúčastnili pracovníci Socialistické ligy mládeže (dále jen SLM), MZV KLDR, starosta Ončchonu a ředitel školy.

Zejména zástupci Ončchonské školy se živě zajímali o možnost účasti v dalších ročnících soutěže, což je i cílem ZÚ Pchjongjang. Budoucnost účasti KLDR je nicméně závislá i na ochotě SKM spolupracovat. SLM se totiž evidentně snaží co nejvíce oslabit spojitost výstavy s ČR, brání se předávání cen českými představiteli. Požaduje, aby ceny byly doručeny jejím pracovníkům, které je předají sami (letošní aranžmá označovali za výjimku). Rovněž nebyla povolena žádost o víza pracovníkům ČT, kteří chtěli (mimo jiné) předávací ceremoniál natáčet. S odvoláním na akční plán spolupráce mezi ČR a KLDR se ZÚ vynasnaží zachovat letošní aranžmá jako minimum, případně se bude snažit o zlepšení podmínek (účast médií atd.).

Mgr. Jan Juchelka


« Zpět

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus