MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» O výstavě » Výstavy mimo Lidice » Hong Kong, Harbour City - 6. - 16. 1. 2011 - výběr oceněných prací různých ročníků MDVV

Hong Kong, Harbour City - 6. - 16. 1. 2011 - výběr oceněných prací různých ročníků MDVV

Hong Kong, Harbour City - 6. - 16. 1. 2011 - výběr oceněných prací různých ročníků MDVV

18. 1. 2011

Ve dnech 6. - 16. 1. 2011 se konala v obchodním centru Harbour City v Hong Kongu výstava kreseb nejmladšího medailisty oceněného ve 38. ročníku MDVV Lidice - Kennyho Kin Gi Laua, která byla doprovázená křtem jeho knihy s obrázky zvířat, včetně vítězného obrázku z Lidic.

Organizátor výstavy a rodiče malého Kennyho požádali Památník Lidice o doplnění výstavy originálem obrázku Kennyho tygra a dalšími vítěznými pracemi z posledních let MDVV, stejně jako i informacemi o historii Lidic.

Kurátorka MDVV Lidice byla pozvána na otevření této výstavy, které se konalo 6. 1. 2011. Výstavu tvořilo 10 kreseb malého výtvarníka, 41 kreseb z MDVV ze 22 zemí z let 2001 – 2010 a 5 bannerů o historii obce Lidice v anglickém jazyce. Celému prostoru dominoval hlavní panel, který byl utvořený ze 38 plakátů MDVV Lidice a ukázal tak výstavu v celé její šíři a historii.

Výstavu krátkým rozhovorem začal sám malý výtvarník Kin Gi, poté pronesli projevy kurátorka výstavy MDVV Ivona Kasalická a generální konzul ČR v Hong Kongu pan Jaroslav Kantůrek. Následně předal Kin Gi Lau zástupci organizace Ocean park slavnostně šek na 383 000 HK dolarů na ochranu opuštěných zvířat a zástupce nakladatelství Ling Kee Publishing Co., Ltd. daroval Ivoně Kasalické speciální výtisk knihy jako poděkování, že kniha vznikla – díky tématu 38. ročníku Biodiverzita Kenny vlastně tygra namaloval. Na závěr této slavnostní akce maloval Kenny a dcery kurátorky výstavy speciální přání, které se předává k čínskému novému roku – pod kresby ryby, draka a koně napsali všichni tři čínské přání kaligrafickými znaky, což přítomní novináři i hosté velmi ocenili. Vedle množství hostů se vernisáže zúčastnilo také mnoho novinářů, kteří hovořili nejen s Kennym, ale i kurátorkou výstavy. Články o této vernisáži se objevily následující den ve všech významných novinách v Hong Kongu.

Další akcí, která výstavu významně propagovala, byla výtvarná dílna a podepisování Kennyho knihy dne 9. 1. v areálu výstavy. Výtvarné dílny se zúčastnily desítky dětí s rodiči, kteří malovali obrázek králíka – symbolu nového čínského roku, který začne v únoru. Poté Kenny Kin Gi Lau a kurátorka výstavy Ivona Kasalická začali podepisovat Kennyho knihu, o kterou byl obrovský zájem.


© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus