MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» O výstavě » Výstavy mimo Lidice » Brazílie, Rio de Janeiro, Státní knihovna - 2006 - 32. MDVV 2004

Brazílie, Rio de Janeiro, Státní knihovna - 2006 - 32. MDVV 2004

Brazílie, Rio de Janeiro, Státní knihovna - 2006 - 32. MDVV 2004

1. 1. 2006

Dne 28. listopadu 2006 se ve Státní knihovně v Rio de Janeiru konala vernisáž 32. ročníku MDVV Lidice 2004.

Výstavu otevřel svým proslovem velvyslanec České republiky v Brazílii Dr. Václav Hubinger, který nad konáním výstavy laskavě převzal svou záštitu, ředitelka Státní knihovny, pan Pedro Amaral z místního Odboru kultury a kurátorka MDVV Lidice. Součástí bylo hudební vystoupení tamního dětského flétnového souboru pod vedením paní Tiny, profesorky hudby na umělecké škole. Tento soubor v konci svého vystoupení, sestaveného z brazilské folklorní hudby, zahrál v líbezné úpravě pro flétny a kytary českou státní hymnu. Na závěr vystoupil dívčí taneční soubor v rytmu samby. Na vernisáž byly pozvány i děti, které se výtvarné soutěže v rámci MDVV Lidice zúčastňují a také žáci základních škol.

V závěru vernisáže byly kurátorkou MDVV Lidice předány velvyslanci České republiky Dr. Václavu Hubingerovi a panu Freddymu Sobotkovi, krajanu žijícímu v Brazílii téměř 60 let, který vernisáž finančně podpořil, knižní publikace o Lidicích a lidických dětech. V anglické verzi pak tyto knihy obdržela ředitelka Státní knihovny, vedoucí umělecké hudební školy a další významní hosté. Vystupující děti obdržely dárky od Památníku Lidice – propagační materiály a sladkosti. Výstava zde bude probíhat do února 2007.

Dne 5. prosince 2006 byla v kulturním centru v brazilských Lidicích otevřena další část výstavy 32. MDVV Lidice 2004. Vernisáž byla zahájena za účasti starosty města Lidice pana Didacia José de Moraes Penny, tajemnice pro turismus a ekonomický rozvoj paní Elvíry Augusty Brum Soares a paní Valerie, ředitelky lidické mateřské školy, s jejímiž žáky si pro vernisáž nacvičila umělecké vystoupení. Výtvarné práce zde budou vystaveny do počátku března 2007.

Iva Brothánková


© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus