MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» O výstavě » Tiskové zprávy » Vernisáž 38. MDVV Lidice 2010 - pro média

Vernisáž 38. MDVV Lidice 2010 - pro média

21. 5. 2010

38. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2010

je pořádán Památníkem Lidice pod záštitou
MINISTRA KULTURY ČR
MINISTRA ZAHRANIČNÍCH VĚCÍ ČR
MINISTRA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČR
MINISTRYNĚ ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ ČR
PŘEDSEDKYNĚ ČESKÉ KOMISE PRO UNESCO

a za podpory

MINISTERSTVA KULTURY ČR
MINISTERSTVA ZAHRANIČNÍCH VĚCÍ ČR
MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČR
MINISTERSTVA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ ČR
 

Skončil 38. ročník největší dětské výtvarné soutěže v Evropě Lidice 2010, kterou ve spolupráci s UNESCO pořádá Památník Lidice. Vybraná soutěžní díla mohou vidět návštěvníci v Lidické galerii od 27. května 2010. Slavnostní vernisáž za účasti významných osobností a médií proběhne ve středu 26. května od 11 hodin.

Účast na vernisáži přislíbili ministr kultury ČR Prof. Václav Riedlbauch, náměstek MK ČR JUDr. František Mikeš, 1. náměstkyně ministryně školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ing. Eva Bartoňová, náměstek ministra životního prostředí ČR Ing. Tomáš Rothröckl a předsedkyně České komise pro UNESCO Prof. RNDr. Helena Illnerová, Csc. Z diplomatických sborů přislíbili účast zástupci ambasád Arménie, Ázerbájdžánu, Bosny a Hercegoviny, Filipín, Izraele, Japonska, Kapverdských ostrovů, Kuby, Maďarska, Mexika, Moldovy, Mongolska, Řecka, Srbska a Venezuely.

„Soutěž má tradici téměř čtyři desítky let. Neznám jiný mezinárodní projekt tohoto druhu s tak dlouhou historií,“ uvádí Ivona Kasalická, kurátorka výstavy a vedoucí Lidické galerie. „Celkem nám bylo zasláno do soutěže rekordních! 25132 výtvarných děl z 61 zemí, mezi kterými nechyběly například Etiopie, Bangladéš a Mongolsko,“ dodává. Stanovené téma soutěže bylo Biodiverzita. „Překvapilo mě, že z některých zemí, které mají aktuální zkušenost s ozbrojeným konfliktem, posílaly děti bez ohledu na stanovené téma díla s námětem války,“ poznamenává Ivona Kasalická.

Za účelem zvýšení podvědomí o tomto jedinečném projektu, který důstojně reprezentuje Českou republiku v zahraničí, přichází Památník Lidice s výjimečnou nabídkou: Média, která o vernisáži zveřejní informace, si mohou zapůjčit soubor dětských výtvarných děl pro výzdobu redakčních prostor.

Kontakt pro média:
Mgr. Ivona Kasalická, vedoucí Lidické galerie, kurátorka výstavy,
tel. 312 253 702; mob. 736 642 318, e-mail: kasalicka@lidice-memorial.cz. Novináři budou mít možnost rozhovorů s účastníky vernisáže. V případě zájmu je možná ukázka depozitáře Lidické galerie s dalšími výtvarnými díly. Více informací na: www.mdvv-lidice.cz.


Důležité informace pro účastníky:

Umístění: vernisáž se uskuteční v budově Lidické galerie v Lidicích, 25 km vzdálených od Prahy (směr Kladno)
Parkování: na parkovišti u budovy Lidické galerie

Veřejná doprava: autobusové spojení z konečné stanice metra A Dejvická (proti hotelu Diplomat), odjezdy autobusů 26. 5. 2010: 9:30 (příjezd 9:54), 10:00 (příjezd 10:29) hod., 10:30 (příjezd 10:54).
 


« Zpět

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus