MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 37 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2009 - Rusko, České centrum Moskva

Předávání cen MDVV 2009 - Rusko, České centrum Moskva

16. 2. 2010

Dne 15. prosince 2009 uspořádalo České centrum v Moskvě předvánoční večírek, jehož vyvrcholením bylo slavností předávání medailí, diplomů a malých dárků účastníkům výtvarné soutěže Lidice z moskevských dětských výtvarných studií: Galerie Izopark, Studia Ulej a Škola č. 1188.

Děti v doprovodu svých pedagogů, rodičů i sourozenců se spontánně zapojili do interaktivního programu, který jim (pod vedením bohemistky a pedagožky Anny Děňščikové) formou výkladu, videoprojekcí a soutěží přiblížil oblíbené pohádkové hrdiny českých dětí a české vánoční zvyky.

Návštěvníci si mohli zároveň prohlédnout výstavu kreseb účastníků loňské soutěže Lidice na téma Vesmír, která potrvá v ČCdo února 2010. Účastníkům soutěže z dalších měst byla ocenění zaslána poštou.

O soutěž Lidice je mezi ruskými výtvarnými studii již tradičně značný zájem, který bude České centrum Moskva nadále podporovat.

Děkujeme pořadatelům soutěže za její (letos obzvláště) výbornou přípravu, do dalších ročníků upřímně přejeme hodně zdaru a těšíme se na další spolupráci.

PhDr. Vlasta Smoláková CSc., ředitelka ČC Moskva
 


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus