MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 38 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2010 - Chorvatsko, ZÚ Záhřeb

Předávání cen MDVV 2010 - Chorvatsko, ZÚ Záhřeb

18. 1. 2011

Dne 2. prosince 2010 Velvyslanectví České republiky v Záhřebu ve spolupráci se Školským muzeem v Záhřebu organizovalo slavnostní předávání diplomů a medailí chorvatským účastníkům 38. Mezinárodní dětské výtvarné výstavy „Lidice“. Velvyslanectví České republiky v Chorvatsku se již tradičně zapojilo do spolupořádání této akce. Do 38. ročníku se přihlásilo celkem 64 chorvatských škol, 24 dětí z nich pak bylo oceněno.

Akci k uctění památky obětí z Lidic každoročně pořádá česká instituce Památník Lidice. Cílem výstavy je vzbudit u nejmladší generace zájem o moderní historii, zvláště pak o události vztahující se k II. světové válce.

Slavnostní předávání diplomů zahájila kurátorka Školního muzea Kristina Gverič a přítomné uvítala i ředitelka muzea Branka Manin. Velvyslanec ČR Karel Kühnl poblahopřál oceněným autorům výtvarných prací a předal jim diplomy a medaile. Spolu s oceněnými dětmi se slavnostního předávání diplomů účastnili také zástupci jednotlivých škol, učitelé a pedagogičtí pracovníci, jakož i rodiče dětí.

Po ceremoniálu při malém pohoštění předala ředitelka záhřebského Školního muzea dětem drobné dárky a spolu s velvyslancem Karlem Kühnlem s nimi hovořila na téma českých Lidic. Velvyslanec zdůraznil, jak se důležité, abychom si i dnes uchovávali vzpomínky na hrůzy II. světové války tak, aby se v budoucnu již neopakovaly. Děti i zástupci škol přislíbili svoji účast na 39. ročníku této mezinárodní soutěže.

Ve školním muzeu předávání ocenění sledovalo několik novinářů z chorvatských celostátním deníků (Jutarnji list, Novi list, HTV, Hina…).

Jindra Malá


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2021, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus